Sokak Fotoğrafçısı Matt Stuart’ın Heyecan Verici Rastlantısal İşleri

Sabırlı bir sokak fotoğrafçısı olan Matt Stuart, günlük hayatın beklenmedik ve tesadüfi anlarını yakalamak için dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde maceraya atılıyor. Pratiği, 25 yıllık kariyeri boyunca geliştirdiği bir beceri olan sıradan dünyada mizah, oyun ve şanslı olma etrafında dönüyor ve yakın zamanda yayımlanan Think Like a Street Photographer adlı kitabında bunun hikayesini anlatıyor.

Laurence King tarafından yayımlanan kitapta Stuart’ın 100 fotoğrafı sürecinin ayrıntılı açıklamalarıyla eşleştiriyor. “Genel bakış açım, kalk, çık ve git ve bir şeyler bul. Yaşam için bir heyecan ve şaşkınlık çağırmaya çalışıyorum. Nihayetinde, garip bir kara kutuyla etrafta dolaşıp nesnelere baktığınız, onları kaydedip eve getirdiğiniz için ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlamanız gerekiyor. Bu bir ayrıcalık.”

“Sokak Fotoğrafçısı Gibi Düşün” Kitabevi’nden temin edilebilir ve Stuart’ın dükkanında seçkin baskılar da bulabilirsiniz. Çalışmalarının daha büyük bir arşivini keşfetmek için Instagram’ı ziyaret edebilirsiniz.

LensCulture

tr_TRTurkish