Sis Yeni Teklisi “Yitirilmiş İnsanlık” ile Huzurlarınızda

Doom Metal sahnesinin köklü gruplarından Sis geçtiğimiz günlerde dokuzuncu yaşını kutlamış ve pandemi sonrası aktif olarak birçok ilde ve festivallerde sahne almaya başlamış, yeni albüm üzerinde çalıştıklarını sevenlerine duyurmuştu. İşte bu albümden ilk tekli çalışmaları olan “Yitirilmiş İnsanlık” Arpej Yapım etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Söz ve müziği gruba ait olan eserin düzenlemesi ise grupla Amras Numenesse ortaklığı taşıyor. Ayrıca grubun yeni albüm öncesi ilk teklisi olan şarkıda Amras Numenesse prodüktör olarak da yer alıyor. İnsanlığın geldiği son noktayı en sert şekilde eleştiren grup, gerek söz gerekse müzikal açıdan bugüne dek yayımladığı en sert eser olan “Yitirilmiş İnsanlık”da doom metal’i black metal ve death metal ile harmanlıyor ve genel olarak blackened doom metal tarzında ve muhalif bir esere imza atıyor. Şarkının karanlık ve etkili klibi ise Erbay Aras imzasını taşıyor.

“Yitirilmiş insanlık” için grup “Dünyada yaşanan şiddetin, haksızlığın, her türlü savaşın, ırkçılığın, doğanın tahribatı ve vahşi kapitalizmin sömürüsüne sebep olan ve bütün bu uğursuzluklara ve çok daha fazlasına sebep olup özünden sıyrılan İNSANLIĞA adanmış bir tepkidir” diyor.

tr_TRTurkish