%100 Metal konserleri son yılların ilgi çeken gruplarından Alman sludge metal grubu Mantar ile hız kesmeden devam ediyor.

Gitar/vokalde Hanno Klänhard ve davul/vokalde Erinç Sakarya’nın 2012 yılında biraraya gelmelerinin ardından 2014 tarihli ilk albümleri “Death by Burning” ile metal sahnesine etkileyici bir giriş gerçekleştiren topluluk, Alman yeraltı metal kulvarının en sıkı çalışmalarına imza atarak büyük ses getirmeyi başardı.

Black metal, doom ve punk türlerinin en tekinsiz unsurlarını aynı potada eriten grup, müziklerinin yansıttığı saf öfke halinin kusursuz etkisiyle, türler üstü bir noktada kabul edilen bir MANTAR imzası yaratırken tüm dünyada adından söz ettiren, son derece çarpıcı, sıkı ve acımasız canlı performanslarıyla izleyici üzerinde unutulmaz bir etki bıraktılar.

MANTAR, kendi tanımlamalarıyla, ”en üstün ham ses gücü için çabalayan iki tutkulu sanatçı tarafından yakalanan katıksız, kötü, temel güç” olarak karşımıza çıkıyor.

Bir Türk ve bir Alman’dan oluşan MANTAR timi, iki kişinin yaratabileceği maksimum enerjiyle unutulmaz bir konser için 29 Eylül’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta olacak.

MANTAR öncesinde ise, gitarda UÇK Grind’dan Levent Ersoy, davulda Radical Noise’dan Emre Şahin, basta Nitro’dan Burak Özgüney ve vokalde Antisilence’tan Erdem Çapar’ın yer aldığı son dönemin dikkat çeken ekiplerinden SÜLFÜR ENSEMBLE sahne alacak.

https://www.facebook.com/events/342056613324544/

Kapak Fotoğrafı: Christoph Eisenmenger