Serkan Sönmezocak Yeni Şarkısında Varoluşumuza ve Dünyanın Gizemine İşaret Ediyor: “Mystic Puzzle” Yayında

Aranjör, yapımcı ve besteci Serkan Sönmezocak’ın yeni single çalışması “Mystic Puzzle”, tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

Müzisyenin önceki elektronik müzik çalışmalarından farklı olarak “Mystic Puzzle”, orkestral müziğin elektronik dans müziğiyle sentezi olarak ulaşıyor kulaklarımıza. Violin, viola, çello ve bakır sazların sentetik seslerle dansı, şarkıyı taşıyan İspanyol temalı melodilerle birleşiyor.

Varoluşumuza ve içinde yaşadığımız dünyanın gizemli bir bilmece oluşuna işaret eden “Mystic Puzzle” şarkısında; ‘’Uyan/Wake Up’’ seslenişiyle duyduğumuz vokal efektleri bir anlamda kurtuluşu ve ana fikri işaret ediyor.

Birçok müzisyenin var olduğu ve aile konservatuarı olarak adlandırdığı çocukluk ortamında müzikle doğan Sönmezocak, müziğe yönelir ve bu konuda kendini eğitip geliştirir. 2003 yılında müziklerini yaptığı ‘Gen’ filmi, Altın Koza Film ödüllerinde jürinin oy birliği ile en iyi müzik ödülüne layık görülür.

Alihan Samedov ve Kirpi gibi dünyaca tanınmış sanatçıların müzik prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü üstlendiği albümlerde world müzik ve alternatif müzik türleri üzerine farklı sentezlemeler deneyerek; Buddha Bar ve Siddharta gibi albüm serilerinde ve compilation albümlerde beste ve aranjeleriyle yer alır. Ülkemizde ve dünya müziğinde sayısız albümde aranjör ve besteci olarak önemli çalışmalara imza atan Sönmezocak, birçok önemli sanatçının yanı sıra İlhan İrem ve Alihan Samedov’a konserlerde tuşlu çalgılarda eşlik etmektedir.

tr_TRTurkish