Eski Creed solisti Scott Stapp altı yıl aradan sonra “Purpose for Pain” isimli yeni şarkısıyla geri dönüş yaptı.

Geçen süreçte uyuşturucu bağımlılığıyla başı dertte olan Stapp, işlerin daha da kötüye gitmesinin önüne geçememiş, sonunda bipolar bozukluk teşhisine kadar uzanan tam bir psikotik kırılma yaşamıştı.

Neyse ki şimdi, 2013 tarihli “Proof of Life”ın ardından gelecek yeni albümünün hazırlıkları içinde olan Stapp, bu uzun ve karanlık süreçten çıkışını simgeleyen yeni şarkısı “Purpose for Pain” ile sahnelere dönüyor.

Temmuz ayında Napalm Records etiketiyle piysaya sürülecek yeni Scott Stapp albümü “The Space Between the Shadows” ismini taşıyor ve basın bülteninde “Stapp’in son ​​kaydından bu yana altı yıl içinde öğrenilen derslerin bir manifestosu” ifadesi öne çıkarılıyor.

Stapp, yeni şarkı “Purpose for Pain”i “çabalarken ve hayatın acı dolu anlarıyla uğraşırken daha fazla anlam ve manevi bir zihniyet arayışı” sözleriyle ifade ediyor.

“Herkesin geçtiği karanlık zamanlar var ve bu acı bir gerçek. En zor durumlarda bile derinlemesine kazabilir ve ümit edebilirsek, diğer tarafta bizi bekleyen bir amaç olduğuna inanır, savaşmaya devam etme gücü veren anlam ve netliği bulabiliriz” sözleriyle devam eden Stapp, gelecek albüm ve yeni şarkının âdeta yaşadığı süreçle ilgili yoğun bir yüzleşmeye sahne olduğunu vurguluyor.

Consequenceofsound.net