SALT’ta 22 Nisan Dünya Günü: Söyleşi ve Bitki Takası “Kış Bahçesi’nde Yaza Hazırlık”

22 Nisan Dünya Günü kapsamında SALT, bitki meraklılarını Kış Bahçesi’ne bekliyor. Program kapsamında Ecem Ömeroğlu ile bir söyleşi ve bitki takası gerçekleştirilecek.

SALT Beyoğlu’nun dördüncü katında yer alan Kış Bahçesi’nde yaz hazırlıkları başladı. SALT, 22 Nisan Dünya Günü’nde bitki meraklılarını, saksı bitkileriyle çevrili, sıkıştırılmış toprak zeminden oluşan Kış Bahçesi’nin bahar bakımı ve yaza hazırlık sürecine dâhil olmaya davet ediyor.

Kış Bahçesi’nin bakımını üstlenen Ecem Ömeroğlu, SALT’ın 22 Nisan Dünya Günü programı kapsamında bitki yetiştiriciliği üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. Ömeroğlu, bitkilerle ilişkimizi çeşitli metinler ve anlatılar üzerinden katılımcılarla birlikte tartışmaya açacak. Ardından, Kış Bahçesi’nin ev sahipliği yaptığı farklı bitkilerin temizlik ve bakım süreçlerini uygulamalı olarak katılımcılarla paylaşacak. Bahar temizliği esnasında hazırlanan bitki çelikleri takasa açılacak ve katılımcıların getirdiği süs bitkilerinin değiş tokuşu yapılabilecek.

Katılımcılar, takas etkinliği için hastalık ve böcek sorunları olmayan, kolay taşınabilir boyda ve önceden köklendirilmiş bitkileri, küçük saksılarda toprağa ekili veya yeni kesilmiş olarak yanlarında getirebilir. 

Ecem Ömeroğlu lisans eğitimini İstanbul-Cerrahpaşa Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programı’nda tamamladı. Eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde devam etmektedir.

Katılımın 20 kişiyle sınırlı olduğu söyleşi ve bitki takas programına buradan kayıt yaptırılması gerekmektedir.

22 Nisan Cuma Program

SALT Beyoğlu, Kış Bahçesi

16.00 – 17.00 Ecem Ömeroğlu ile Söyleşi

17.00 – 18.00 Bitki Takası

Görsel: Kış Bahçesi, SALT Beyoğlu

Fotoğraf: Mustafa Hazneci (SALT)

tr_TRTurkish