Neil Peart ailesi, geçen ay hayata veda eden Rush davulcunu onurlandırmak için resmi bir anma konserine izin verdi.

“A Night for Neil – The Neil Peart Memorial Celebration” başlığıyla düzenlenecek etkinlik, Kanadalı müzisyenin memleketi St. Catharines, Ontario’da gerçekleşecek.

Peart’ın ailesi, organizasyonu koordine etmek için etkinlik yapımcısı George Roche ile Rush’ın yardım kuruluşu Overtime Angels ve St. Catharines kentiyle birlikte çalışıyor. Kutlama 16 Mayıs’ta Meridian Center hokey sahasında gerçekleşecek.

Şu an itibariyle, hiçbir sanatçının açıklanmadığı etkinlik, dünya çapında müzisyen ve konuk konuşmacının Neil’in hayatına ve kariyerine saygılarını sunduğu anlara sahne olacak.

Neil’in ailesi Glen ve Betty Peart duygularını, “Kalbimize yakın çok ihtiyaç duyulan bazı organizasyonlara fayda sağlayacak bu yardım etkinliğini desteklemekten memnuniyet duyuyoruz” sözleriyle ifade ediyor.

Etkinlik, sadece Overtime Angels değil, aynı zamanda St. Catharines Hastanesi ve Walker Kanser Merkezine, Ontario, Hamilton’daki Juravinski Hastanesi ve Kanser Merkezi ile Barrie, Ontario’daki Royal Victoria Bölge Sağlık Merkezine de fayda sağlayacak.

Diğer detayların ise önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.