Rock Kültürünü Masaya Yatıran Yeni Bir Belgesel “Long Live Rock … Celebrate the Chaos”

Rock kültürünü belgeleyen “Long Live Rock … Celebrate the Chaos” adlı yeni bir film 11 Mart’ta izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Belgesel, çeşitli ABD rock festivallerinde çekilirken, Metallica’dan Lars Ulrich, Rage Against The Machine’den Tom Morello, Slipknot’dan Corey Taylor, Guns N ‘Roses’dan Duff McKagan, Rob Zombie, Alice in Chains’den Jerry Cantrell, Korn’dan Jonathan Davis ve Body Count’dan Ice-T, Halestorm’dan Lzzy Hale ve daha fazlası ile yapılan röportajları içeriyor.

Film / TV yapımcısı ve müzik süpervizörü Jonathan McHugh tarafından yönetilen filmin yapımcılığını Gary Spivak ve Jonathan Platt üstleniyor.

Basın açıklamasına göre film, müzisyenlere odaklanmanın yanı sıra, “tutkulu hayranların günlük hayatlarından ‘rock aileleriyle’ iletişim kurmak için zaman ayırmalarını da takip ediyor. Dahası, film “ne yazık ki rock’n roll dünyasında hem sanatçılar hem de hayranlar için madde bağımlılığı ve depresyon gibi çok yaygın olan söylenmemiş gerçekleri de anlatıyor.”

Yönetmen McHugh, “Gary Spivack ve ben rock kültürünün kaosunu kutlayan bir film yapmak istedik” derken ekliyor, “NYC’de büyürken, Zeppelin, Black Sabbath ve diğer rock ikonu grupları görmek için ne gerekiyorsa yapardım. Dünyanın en tutkulu hayranlarına ve onları harekete geçiren müziğe ışık tutmaktan gurur duyuyoruz.”

Filmin gösterimi 11 Mart’ta küresel bir çevrim içi gala etkinliğiyle başlayacak. Gösterim aynı zamanda film yapımcıları ve bazı rock yıldızlarıyla film sonrası bir sohbeti de içerecek.

tr_TRTurkish