Red Hot Chili Peppers’dan John Frusciante Katılımlı Yeni Albümün İlk Sinyalleri

Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda gitarist John Frusciante’nin yeniden Red Hot Chili Peppers kadrosuna geri dönmesi gündeme düşmüş ve dinleyici tarafından büyük sevinçle karşılanmıştı.

Tabii ki bunda, Frusciante’nin müzisyenlik özellikleriyle birlikte grubun en sevilen albümleri “Blood Sugar Sex Magik”, “Californication”, “By The Way”, “Stadium Arcadium” gibi çalışmalarda yer almasının yeri de büyük.

Şimdi ise, Frusciante’nin katılımı üzerinden çok da geçmeden yeni bir RHCP albümü hakkında ilk sinyaller gelmeye başladı.

Davulcu Chad Smith, Frusciante’nin yeni sanat sergisi hakkındaki bir Rolling Stone röportajının sonunda Red Hot Chili Peppers ile ilgili ilk bilgileri de verdi.

Grup hakkında konuşmamak için katı emirler aldığını belirten Smith, “Ama evet, John gruba geri döndü ve herkes bunu biliyor. Heyecanlıyız. Şimdilik çoğunlukla yeni şarkılara odaklanacağız ve yeni bir albüm yazacağız. Hepimiz yeni müzik yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz” ifadeleriyle yeni albüm hakkında dinleyiciyi heyecanlandıracak ilk açıklamayı da yapmış oldu.

Olası albüm topluluğun, 2006 tarihli “Stadium Arcadium”dan bu yana Frusciante ile kaydedeceği ilk albüm olurken, 2016’da kulaklarımıza ulaşan “The Getaway” albümünden sonraki ilk RHCP şarkılarına ev sahipliği yapacak.

tr_TRTurkish