Fotoğrafçılık ve aksiyon sporlarına meraklıysanız 2019 Red Bull Illume Image Quest’e katılmak için hala zamanınız var. Her üç yılda bir düzenlenen yarışma, dünyadaki en iyi aksiyon ve macera sporları görüntülerini seçiyor. Yarışma koşullarına mutlaka bakın.

Hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar, 11 farklı kategoride katılım gösterebiliyor. Fotoğraf yarışmasında giriş ücreti yok ve fotoğrafçılar birden fazla kategoriye fotoğraf gönderebiliyor. Red Bull Illume’un tek istediği, fotoğrafların aksiyonun özünü, macera sporları kültürünü ve yaşam tarzını yakalaması. Eylem, iyi fotoğraflandığı sürece havada, denizde, dağda, şehirde veya parkurda gerçekleştirilebilir.

50 fotoğraf editörü ve dijital uzmandan oluşan bir jüri, Kasım 2019’da yapılacak Ödül Töreni’nde tanıtılacak 55 finalist arasından 11 Kategori Kazananı ve bir Genel Kazananı seçecek. Instagram kategorisi finalistleri ise belli olmuş durumda.

2019 yarışmasına katılmak ve 100.000 €  değerindeki ödül havuzunun bir kısmını kazanma şansına sahip olmakla ilgileniyorsanız 31 Temmuz 2019 tarihine kadar başvurabiliyorsunuz.

Two Rock Climbers Scaling a Mountain
Hamish Frost. En SanDisk Finalistlerinden Instagramın En İyisi. Atlet: Guy Robertson, Greg Boswell. Yer: Bidean nam Bian, İskoçya.
Red Bull Illume Image Quest
Lorenz Holder. Red Bull Illume 2016. Kategori: Yodobashi başyapıt. Genel Kazanan. Atlet: Senad Grosic. Yer: Gablenz, Almanya.
Adventure Sports Photography Contest
Markus Berger. Red Bull Illume 2016. Kategori: Geliştirme. Top275. Atlet: Viki Gómez. Yer: Lüksemburg.
Action Sports Photography
Simon Bischoff. Red Bull Illume 2016 Kategori: Macera Alanı. Top275. Atlet: Andrea Hah. Yer: Tasman Yarımadası, Avustralya
Red Bull Photo Contest
Philip Platzer. Red Bull Illume 2016. Kategori: Kanatlar. Top275. Sporcu: Paul Guschlbauer ve Tom de Dorlodot. Yer: Berchtesgaden, Almanya
Adventure Sports Photography Contest
Justa Jeskova. Red Bull Illume 2016. Kategori: Yeni Yaratıcılık. Top275. Atlet: Steve Storey. Yer: Whistler, Kanada.
Skateboarder on a Halfpipe
Davy Van Laere. SanDisk tarafından Instagramın en iyisi finalisti. Atlet: Szymon Stachon. Yer: Rotterdam, Hollanda
Action Sports Photography
Jeremy Bernard. SanDisk tarafından Insragramın en iyisi finalisti. Atlet: Nathan Paulin. Yeri: Ua Pou, Marquesas Adası, Fransız Polinezyası
Action Sports Photograph
Dasha Nosova. SanDisk tarafından Instagramın en iyisi finalisti. Atlet: Sebbe De Buck. Yer: Folgefonna, Norveç
Red Bull Illume Finalists
Fabien Maierhofer. SanDisk tarafından Instagramın en iyisi finalisti. Atlet: Mathieu Navillod. Yer: ay gidiş görevi
Red Bull Illume Submissions
Baptiste Fauchille. SanDisk tarafından Instagramın en iyisi finalisti. Atlet: Alex Bibollet. Yer: Dolgular, Rhône-Alpler, Fransa.

İnternetsitesi | Facebook | Instagram

mymodernmet.com