Rashit’e Saygı Albümü “Greatest Shits”ten İlk 5 Şarkı Yayında

90’ların İstanbul punk sahnesinin en önemli grubu Rashit, Ada Müzik tarafından yayımlanan ve bir saygı duruşu niteliği taşıyan “Greatest Shits” albümüyle bu sefer çok farklı bir konseptle karşımızda.

30 yıllık bir müzik hayatını geride bırakan Rashit grubunun şarkılarını 35 sanatçı/grup yorumladı. Teoman, Babazula, Direc-t, Dörtxdört, Güneş Özgeç, Can Temiz, Melis Yelman, Elektro Hafız ve daha birçok önemli ismin yanı sıra yerli yeraltı müzik sahnesinin birinden farklı soundlara sahip birçok ismi kendi tarzlarında Rashit şarkıları ile karşımızda olacaklar.

Rashit grubu bağımsız müzik sahnesinde gerek yayımladığı albümler gerekse politik tavrıyla birçok grup ve sanatçıyı etkiledi ve yeni kuşaklara da ulaşmayı böylece başardı. Sürprizlerle dolu bu albümde çok farklı yorumlara kulak kabartacak ve grubun 30 yıllık tarihine bir başka gözle bakmış olacaksınız…

Albümden ilk beş şarkı ise 14 Haziran Cuma günü, Ada Müzik aracılığıyla tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

R&B ve indie rock’ın kendinden söz ettiren ismi Melis Yelman, Türkiye’de grunge ve alternatif müziğin öncülerinden Direc-t, uzun yıllardır Oi, Ska, punk’ın tavizsiz ismi The Ayılar, grunge ve nowave’i harmanlayan yeraltının taze gruplarından Mordi ve Rashit grubuyla geçmişte aynı sahnede, albümlerde birlikte çalmış ve kendine özgü Rock sound’uyla Levent Özer, Rashit yorumlarıyla huzurlarınızda.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish