Quentin Tarantino’ya Göre Marvel Film Yapımcıları Sadece İşe Alınmış Elemanlar

Quentin Tarantino, LA Times ile yeni bir röportajda, Marvel Cinematic Universe’daki yönetmenlerin sadece hazır, kısa süreli bir işe ihtiyaç duyan elemanlar olduğunu düşündüğünü söyleyerek süper kahraman projelerine girişmekle ilgilenmediğini açık etmiş oldu.

Tarantino, “Bunları yapmak için kiralık biri olmalısın” diyor ve ekliyor, “Ben kiralanan bir eleman değilim. Ben iş aramıyorum.”

Tarantino yeni kitabı Cinema Speculation’da yazdığına göre, günümüz sinemacıları süper kahraman filmlerinin artık moda olmadığı günü bekleyemiyor diyor ve bunu 1960’larda bazı yönetmenlerin stüdyo müzikallerinin popülaritesi azalırken verdiği tepkiye benzetiyor. “Benzer bir mutlak güç olduğu için analoji işe yarıyor” diye ekliyor.

Ancak, biraz daha makul bir tavırla Tarantino, Marvel’in gişe rekorları kıran bir bütçeyle “tür filmi” yapmasına izin vermeyeceğini de kabul etti.

Tabii ki Star Wars’u sevdim. Sevilmeyecek nesi var? Film beni çok heyecanlandırdı ve bu karakterlerle sallanıp yuvarlanıyordum. Işıklar yandığında kendimi mükemmel hissettim. Ve etrafıma baktım ve bu tanıma anını yaşadım, Vay canına! Sinemada ne güzel zaman!”

Tarantino şöyle devam etti: “Şimdi bu benim en sevdiğim film türü değil… Günün sonunda, ben daha çok Üçüncü Türden Yakın Karşılaşmalar adamıyım, sadece daha büyük bir fikir ve Spielberg bir film yapmak için yola çıktı. Sadece sinefiller için değil, sıradan insanlar için destansı. Çok az film Close Encounters’ın sahip olduğu türden bir doruğa sahipti. İzleyicileri şaşırttı.”

consequence.net

tr_TRTurkish