PSM Atölye’nin ikinci eğitim dönemi, Mey|Diageo’nun kurumsal desteğiyle devam ediyor

Zorlu PSM’nin, tiyatronun sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl ücretsiz olarak hayata geçirdiği PSM Atölye’nin ikinci eğitim dönemi, Mey|Diageo’nun kurumsal desteğiyle devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana 150 senelik bir mirası devralmış olmanın bilinciyle hareket eden ve kültür sanata gösterdiği önemle hayata dokunmayı da ihmal etmeyen Mey|Diageo, PSM Atölye’ye verdiği destekle tiyatroya yeni yetenekler kazandırılmasına katkıda bulunuyor. Dramatik Yazarlık, Tiyatro Yönetmenliği ve Tiyatro Yapımcılığı olmak üzere üç ayrı program sunan PSM Atölye, tiyatro külliyatının özgün içeriklerle zenginleşmesini sağlamayı ve katılımcılarını Türkiye’deki sahne sanatları ağının bir parçası haline getirmeyi hedefliyor.

Mey|Diageo, Zorlu PSM tarafından tiyatro dünyasına oyun yazarlığı, tiyatro yönetmenliği ve tiyatro yapımcılığı alanlarında yeni isimler kazandırma hedefiyle ücretsiz olarak gerçekleştirilen PSM Atölye’ye destek vererek tiyatronun sürdürülebilirliğine katkıda bulunuyor.

Başvuruların değerlendirilmesiyle 18-30 yaş arası toplam 24 öğrencinin kabul edildiği PSM Atölye programı, Dramatik Yazarlık, Tiyatro Yönetmenliği ve Tiyatro Yapımcılığı olmak üzere üç ayrı bölümden oluşuyor. Katılımcılar, 7 ay boyunca her hafta gerçekleştirilen teorik ve uygulamalı eğitimleri, sahneye koydukları kısa oyunlarla tamamlıyor. PSM Atölye’nin 1 Haziran 2023 tarihine kadar sürecek atölye dönemi sonunda öğrenciler kısa oyunlar çıkararak programı tamamlıyor.

Tiyatro külliyatının özgün içeriklerle zenginleşmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen PSM Atölye, öğrencilerine işin mutfağına girme imkânı da sunuyor. Öğrenciler, Zorlu PSM’nin dünya standartlarındaki teknik alt yapısı ve tiyatro alanındaki geniş ekosistemi sayesinde bir prodüksiyonun masa başında oluşturulmasından sahneye konulmasına kadar geçen süreci en ince ayrıntısına kadar öğrenerek tecrübe etme fırsatı buluyor.

Deneyimli eğitmen kadrosu

Türkiye’den alanında öncü yönetmenlerin, oyun yazarlarının ve yapımcıların ders verdiği PSM Atölye’nin eğitmen kadrosunda aynı zamanda, alanında deneyimli uluslararası isimler de yer alıyor. PSM Atölye’nin eğitim kadrosunda senarist ve dramaturg Aylin Alıveren;çağdaş dansçı, tasarımcı, yürütücü yapımcı, sahne ve turne yöneticisi Cem Görk; senarist Murat Mahmut Yazıcıoğlu;Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde akademisyen olarak görev yapan yazar Özlem Hemiş;yönetmen Serdar Biliş;yazar Ali Algın;yazar Ahmet Sami Özbudak;yapımcı Ayşegül Beyazdağ;yapımcı Cemil Demirok; yazar Ebru Nihan Celkan, yapımcı Emre Alpun;yapımcı Gökhan Gören;yapımcı Mehmet Karaca;yapımcı Mine Güler;yapımcı Murat Oğuz;yönetmen Özlem Hemiş;yönetmen Özlem Özhabeş ve yapımcı Yağmur Dolkun gibiönemli isimler yer alıyor.

Bilgi için: https://www.zorlupsm.com/kurumsal/psm-atolye

tr_TRTurkish