Letonya’nın Pokaini Ormanı’nı çevreleyen bir sürü mistik anlatı var. Geniş trekking yollarıyla bilinen ormanı keşfetmek için en az 3 ila 4 saat ayırmak gerekir.

Ormandaki rastgele yığınlar şeklinde yer alan sıra dışı yuvarlak, yosun kaplı taşlar, Pokaini Ormanı’nın eşsiz özelliklerinden biri. İnsanlar dünyanın her yerine ruhani bir arayış içinde olduğundan, taşlara anlam yüklemek konusunda bonkör davranmış. Taşların doğal görünmeyen şekli birkaç spekülasyona neden olmuş, ancak doğrulanmış bir açıklama yok. Bazıları, Pokaini Ormanı’nın güçlü mistik enerjiyle sarıldığını ve birçok psişik şifacı arasında iyi titreşimler kurulmasını sağlayan bir güç noktası olduğunu söyleyenler var. Ormanın geleneksel Pagan ritüelleri için bir alan olarak kullanıldığı da fikirler arasında; bu yüzden çok fazla iyileştirici etkisi olduğuna inanılıyor. Yerel halk, Pokaini Ormanı’ndan taş alarak asla eve gitmemeniz gerektiği konusunda uyarıyor.

Hurafeler bir yana, orman, doğaya geri dönüş için capcanlı ve benzersiz bir yer ve doğada olmak için yürüyüş parkurlarını kullanmak ormanla ilgili en iyi fikir.

unusualplaces.org