Sosyal bilimlerin birçok alanında etkinlikler düzenleyen Poedat, “Sanat Çalışmaları” etkinliğini 5-8 Ağustos’ta The Greenhouse’da gerçekleştirecek. Yüz yüze gerçekleşecek olan etkinliğe kontenjan sınırlı olduğu için erken başvuru öneriliyor.

Güncel kent araştırmaları, geleneksel ses üretimleri, hafızanın ve unutmanın estetiği, dijitalleşme ve felsefe-edebiyat ilişkisi üstünden ilerleyecek etkinlikte çeşitli akademisyenler ve araştırmacılar konuşmalar yapacak. Başvurularda üniversite öğrencilerine öncelik tanınacaktır.

poedat.org

Disiplinlerarası topluluk Poedat’ın düzenleyeceği “Gelecek Çalışmaları” etkinliği, 27-31 Ağustos’ta Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleşecek. Yüz yüze gerçekleşecek olan etkinliğe kontenjan sınırlı olduğu için erken başvuru öneriliyor. Tasarımın insan olmayanlara açıldığı, saha araştırmalarının ve mikro müdahalelerin öneminin arttığı, verinin dolanıklaştığı ve dalgalandığı bir yeni dünyada Gelecek Çalışmaları, içinde bulunduğumuz merkezlerin ve merkezlerin dışında kalanların bir çözümlemesini yapıyor. Başvurularda üniversite öğrencilerine öncelik tanınacaktır.

poedat.org/gelecek-calismalari