Pink Floyd “The Dark Side of the Moon” 50. Yıl Dönümü Koleksiyon Setini Duyurdu

Pink Floyd, tüm zamanların en iyi albümlerinden biri olan “The Dark Side of the Moon”un 50. yıl dönümünü 24 Mart 2023’te çıkacak kapsamlı bir koleksiyon setiyle kutlayacak.

Paket, ufuk açıcı albümün CD ve plakta yeniden düzenlenmiş versiyonunun yanı sıra orijinal 5.1 mix ve yeniden düzenlenmiş stereo versiyonları içeren Blu-Ray + DVD baskılarını içeriyor.

Ayrıca The Dark Side Of The Moon – Live At Wembley Empire Pool, London, 1974’ün CD, plak ve Blu-Ray kaydı ve grubun 1972-1975 yılları arasındaki ender ve daha önce görülmemiş fotoğraflarını içeren ciltli bir kitap da koleksiyonda müzikseverleri bekliyor.

Hem The Dark Side Of The Moon – Live At Wembley Empire Pool hem de ciltli kitap, aynı tarihte koleksiyon setinden bağımsız olarak da piyasaya sürülecek.

Bununla birlikte yıl dönümünü kutlamalarına ek olarak, Mart ayından itibaren dünyanın dört bir yanındaki planetaryumlarda “The Dark Side of the Moon”un özel bir gösterimi gösterilecek. Etkinlik, albümün 1973’te London Planetarium’da düzenlenen galasına bir gönderme niteliğinde.

Geçen aralık ayında Pink Floyd, yayın hizmetlerinde The Dark Side of the Moon dönemine ait 18 konser albümü paylaşmıştı.

Pink Floyd, photo Hipgnosis

tr_TRTurkish