Phoenix Yeni Albümü” Alpha Zulu” ile Geri Döndü

Fransız pop rock grubu Phoenix’in uzun zamandır beklenen yeni albümü “Alpha Zulu” dinleyiciyle buluştu.

Grubun yedinci stüdyo albümü olan “Alpha Zulu”, 2017’deki “Ti Amo”dan bu yana ilk yeni Phoenix şarkılarını ulaştırıyor kulaklarımıza.

Phoenix albümü Paris’te, Louvre Sarayı’nda bulunan Musée des Arts Décoratifs’te (Dekoratif Sanatlar Müzesi) kaydetti. Consequence ile yaptığı bir röportajda şarkıcı Thomas Mars, “Her albüm için her zaman alışılmadık bir yer bulmaya çalıştık, müziğe adanmamış bir yer, bazen gülünç derecede” diyor ve ekliyor, “Yani bu albüm için duvardaki altın plaklar yerine Napolyon’un tahtı vardı.”

Gitarist Christian Mazzalai ise yaptığı açıklamada şunları ekledi: “Çevremizde çok fazla güzellik varken, bir şeyler yaratmanın zor olabileceğinden biraz korktum. Ama tam tersi oldu: Müzik üretmeyi bırakamadık. Bu ilk 10 günde albümün neredeyse tamamını biz yazdık.”

Grup on şarkının yer aldığı albümün yayını öncesi isim şarkısının yanı sıra, Ezra Koenig’in de yer aldığı “Tonight” single’ı ile ilk albümün ipuçlarını vermişti. Albüm Phoenix’in üç albümünün yapımcılığını üstlenen ve 2019 yılında yaşamını yitiren Cassius grubundan Philippe Zdar’dan ilham alıyor.

Albümün kapak görseli ise Sandro Botticelli’nin 1478 tarihli Madonna col Bambino mediante otto angeli tablosundan Pascal Teixeira tarafından düzenlenmiş bir bölümdür.

Phoenix fotoğraf: Shervin Lainez

tr_TRTurkish