Pet Shop Boys’dan Yeni Şarkı Geldi “Cricket Wife”

Synth pop, dans ve new wave sahnesinin efsanevi ekibi Pet Shop Boys, “Cricket wife” adlı yeni bir single paylaştı.

Şarkı, grubun yıllık kitap projesinin en son baskısı olan Annually 2021’in yayımlanmasına eşlik eden özel iki parçalık single’ın bir parçası oluyor. Diğer şarkı ise ikilinin Haziran 2020’de kaydedip piyasaya sürdüğü Pet Shop Boys klasiği “West End Girls”in karantina versiyonu.

Neil Tennant ve Chris Lowe’nin karantina sırasında kendi evlerinde kaydettikleri “Cricket wife” on dakikalık süresiyle dikkat çekiyor. Chris Lowe tarafından bestelenmiş enstrümantal bir çalışma olarak tasarlanan şarkıya daha sonra Neil Tennant kendi yazdığı bir şiire dayanarak şarkı sözlerini ve vokalleri ekliyor.

“Annually 2021”e gelince bu, geçen yıla ait uzun soluklu haberler, Pet Shop Boys’un karantinasını nasıl geçirdiğine dair ayrıntılar, özel fotoğraflar ve hayran mektuplarının yer aldığı 64 sayfalık bir ciltli kitap.

Pet Shop Boys, başlangıçta 2020 sonbaharında yapılması planlanan ancak şimdi 18 Eylül’de Toronto’da başlayacak ve 15 ve 16 Ekim’de Los Angeles Hollywood Ball’daki iki gece ile sona erecek olan, yeniden planlanan Unity Tour’da New Order’a katılacak.

Kapak grup fotoğrafı: Pelle Crépin

tr_TRTurkish