Büyüdüğünde Dr. Jane Goodall olan küçük bir kızın hikâyesi… 

Dünyada çığır açan, yaşayan en önemli bilim insanlarından biri olmasının yanı sıra, bir ilham kaynağı olarak da ışıldayan Dr. Jane Goodall’ı tanımaya çocukluğundan başlamak gerek. Ben… Jane, onun henüz küçücük bir çocukken kurduğu hayallere ve bu hayalleri gerçekleştirmek için nasıl azim ve heyecanla çalıştığına dair, büyüleyici bir öykü. Goodall’ın herkese ama en çok da çocuklara ilham vermesini diliyor, ödüllü yazar ve çizer Patrick McDonnell imzalı bu resimli kitabın Türkçe çevirisini okurlarımızla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. 

“McDonnell’ın bu kitapta (Goodall’ın) çocukluk hayallerine yoğunlaşması, okurlara kendi hayallerinin, hatta en imkânsız görünenlerin bile gerçekleşebileceğine dair güçlü bir mesaj taşıyor.’’ —Publishers Weekly

Bu olağanüstü resimli kitap, her yaşa hitap eden, anlamlı ve eşine az rastlanır bir örnek.” —Booklist, yıldızlı eleştiri 

The New York Times En İyi Resimli Çocuk Kitabı-2011

Caldecott Onur Ödülü- 2012 

Yazan ve Resimleyen: Patrick McDonnell

Çeviren: Gökçe Gökçeer

Yaş aralığı: 3 yaş ve üzeri

Sayfa sayısı: 40 sayfa – Sert kapak

Patrick McDonnell: Pek çok çocuk kitabının yaratıcısı olan ödüllü karikatürist, yazar, çizer ve senaryo yazarı Patrick McDonnell, daha önce yazdığı beş kitaptaki karakterlerin yer aldığı MUTTS adlı çizgi roman ile dünya çapında tanındı. Hayvanlar ve çevre için çalışan birçok yardım derneğine destek veren ve bir dönem Humane Society of the United States’te yönetim kurulu üyesi olan McDonnell, Fund for Animals’ın yönetim kurulunda çalışmaya devam ediyor. McDonnell eşi, kedisi ve evlat edindikleri köpekleriyle birlikte New Jersey’de yaşıyor. 

Gökçe Gökçeer: 1975 doğumlu. Ankara’da büyüdü, Hacettepe Üniversitesi’nde felsefe eğitimi aldı. Yayıncılık hayatı boyunca birçok yayınevi ve dergi grubunda redaktör ve editör olarak çalıştı. Gerçek bir barınak köpeğinden ilham alarak yazdığı Pöti serisiyle, çocuk kitabı yazarlığı macerası başladı. Gazete ve dergilerde çocuk kitaplarıyla ilgili tanıtım ve eleştiri yazıları yazıyor, çocuklar için içerik hazırlıyor. Aynı zamanda MEAV Yayıncılık’ın çocuk kitapları editörlüğünü yapan Gökçeer, kızıyla ve iki kedisiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor.