Evet, sinema salonları hala kapalı olsa da bir girişimci film yapımcısı ABD’de 1 numaralı bir filme imza attı ve olayın kendi hikayesi herhangi bir senaryodan daha iyi.

Long Island film yapımcısı girişimci bir genç, koronavirüs salgını nedeniyle sinema salonlarının kapatılmasına rağmen geçen hafta Amerika’nın 1 numaralı filmini çekti. Üstelik bunu nasıl yaptığının hikayesi sonsuza dek sürecek mutlu sonların her zaman sadece ekranda gerçekleşmediğini hatırlatır nitelikte.

Westhampton Beach’ten Christian Nilsson’ın bu hafta Facebook’ta yaptığı paylaşım bir film için olabilecek en iyi parlak fikirlerden birini içeriyor.

“Saçma bir şey duymak ister misiniz? Geçen hafta Amerika’da bir numaralı film benimdi.”

Geçen ay, Nilsson ve YouTuber arkadaşı Eric Tabach pandemi nedeniyle ülke genelindeki sinema salonlarının kapatıldığı hakkında sohbet ettiler.

Bir sinema salonunda gösterilen herhangi bir filmin gişe rekoru kıracağı konusunda şaka yaptık. Bu benzersiz durumun bir boşluk yarattığını fark ederek bir plan tasarladık.”

İkili, bir salon kiralayıp bilet satışlarından kazandıkları her doları tutabileceklerine karar verdi.

“Bütün koltukları satın alırsak, para yine kendi ceplerimize dönecekti.”

Ertesi gün Nilsson, “Aboneliği iptal et” adını verdiği kısa bir korku filmi yazdı. Tamamen Zoom üzerinden bir haftada çekimleri bitirdi.

Geçen hafta, Eric ve ben Westhampton Beach’te bir salon tuttuk ve boş salona gösterim yaptım. Ertesi gün Amerika’da ‘The Numbers’ tarafından bildirildiği üzere bir numaralı gişe filmi olduk.

Film çevrimiçi bir video görüşmesine katılan ve gizemli bir internet trolü tarafından avlanan beş YouTuber’a odaklanıyor. Filmde Charlie Tahan (“Ozark”, “I am Legend”) ve Tabach dahil olmak üzere birkaç önemli Youtube kullanıcısı, Michelle Khare (“Karma”), Zach Kornfeld (“The Try Guys”), Thomas Brag (“Yes Teory”) vb. isimler var.

Ve hepsi bu kadar değil: Bu hafta “film”IMDB’ye dahil edildi ve Box Office Mojo’da 1 numarada duruyor.

Bir içerik üretme projesi olduğu belli olsa da filmi sinemada kaçıranlar ise Vimeo’da izleyebilirler.

kaynak