Overkill’den Yeni Albüme Az Kala Bir Belgesel Serisi “Welcome To The Garden States”

Thrash metal sahnesinin dev ismi Overkill 19 Şubat 2019’da Nuclear Blast etiketi ile  piyasaya sürülecek “The Wings Of War” adlı stüdyo albümünü yayımlamaya hazırlanıyor.

Ayrıca Overkill, bu yıl adından hayli söz ettirecek gibi görünüyor, öyle ki topluluk, “Welcome To The Garden States” isimli bir belgesel serisinin de yayınına başladı. Yayımlanan İlk bölüm, grubun kökenini, Overkill üyelerinin başlangıç ve topluluğa nasıl dahil olduklarıyla ilgili ayrıntıları yansıtıyor.

“The Wings Of War”, Overkill’ın 19’uncu stüdyo albümü olurken, New Jersey’deki Gear Recording Studio, Florida’daki SKH Studio ve basçı D.D. Verni ve gitarist Dave Linsk tarafından yürütülen Jrod Productions’ta kaydedildi. Albümün yapımcılığı grup tarafından üstlenilirken mixing ve mastering işlemleri Chris “Zeuss” Harris’in ellerinden çıkma.

Albüm, geçtiğimiz sene gruba katılan davulcu Jason Bittner’ın (Shadows Fall, Flotsam And Jetsam) Overkill çatısı altındaki ilk albümü oluyor.

Topluluğun efsanevi solisti Bobby “Blitz” Ellsworth, “The Wings Of War”u yapmanın çok eğlenceli olduğunu, gruba Jason Bittner’ın eklenmesiyle kimyalarının değiştiğini ve başardıkları şeyin kökleri günümüze taşırken yeni kimyayı kucaklayan yeni, geliştirilmiş bir Overkill ortaya çıkartmak olduğunu belirtirken, “Anahtar sadece değişimle ilgilenmek değil, bunun bir parçası olmaktır” diyerek önemli bir noktanın altını çiziyor.

Aşağıda, belgeselin ilk bölümü, “The Wings Of War” şarkı listesi, kapak görseli ve albümden çıkan ilk Overkill şarkısı “Last Man Standing”i bulabilirsiniz.

Overkill, “The Wings Of War” şarkı listesi:

  1. Last Man Standing
  2. Believe In The Fight
  3. Head Of A Pin
  4. Bat Shit Crazy
  5. Distortion
  6. A Mother’s Prayer
  7. Welcome To The Garden State
  8. Where Few Dare To Walk
  9. Out On The Road-Kill
  10. Hole In My Soul

tr_TRTurkish