Orçun Ayata’dan Yeni Post Punk Projesi: Husband on Tour’un İlk Teklisi ”Maze” Yayında

Orçun Ayata’nın yeni post punk projesi Husband on Tour, ilk teklisi “Maze” ile karşınızda!

Türkiye’nin en bilinen alternatif rock gruplarıyla hem prodüksiyon hem de konserlerde çalışan Orçun Ayata’nın yeni solo projesi Husband on Tour’dan ilk tekli ”Maze” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Yaklaşık iki senedir Wroclaw, Polonya’da yaşayan sanatçı, Husband on Tour projesi yanında aynı zamanda profesyonel olarak prodüktör ve mix mühendisi olarak çalışıyor.

Husband on Tour projesi adını, neredeyse iki senedir doğduğu ülke dışında yaşaması ve sürekli turneye çıktığı o yılları özlemesi olgusundan alıyor. İçindeki karmaşayı bu türün deneyselliğe ve duyguların ham şekilde aktarımına kapılarını açtığı punk ve post-punk ile ifade ediyor. IDLES, Amyl and the Sniffers ve GRLwood gibi güncel punk gruplarının yanı sıra Joy Division ve Bauhaus gibi post-punk gruplarının tarzını da kendine yakın buluyor.

“Maze” parçasında hislerini ve varoluşsal krizlerini kendi zihninin içine nasıl sıkıştırdığını ifade ederek aktarıyor. Parçada, içindeki tuhaflığı synthesizer kullanımı ile ifade ediyor. Mevcut sahnedeki diğer post-punk şarkıların aksine, bu parçasında akustik davul kullanıyor ve bu daha çok punk tarafına çekiyor. Sanatçı, tüm şarkılarını büyük stüdyoların mükemmeliyetçi yaklaşımından uzak, daha yaratıcı hissettiği ve duygularını tüm saflığıyla ifade edebildiği odasında yazıp üretiyor. Aynı zamanda şarkılarını tamamlamak için dünyanın dört bir yanındaki diğer müzisyenlerle iş birliği yapıyor.

Parçanın söz ve müziğinin yanı sıra, mix’i ve prodüksiyonu da sanatçının kendisine ait. Davulda Chris Barber, bas gitarda Pablo Arruda’nın melodilerini dinlerken, mastering de ise Luiz Tornaghi yer alıyor.

tr_TRTurkish