Bulgar sanatçı Ognyan Stefanov, aslında bir hava fotoğrafçısı olarak çalışıyor. Bunun yanında havada asılı duran sıra dışı mimari minyatürler üretme konusunda son derece yetenekli.

tüm görseller © Ognyan Stefanov

Kreasyonlarından biri, dükkanlar, çiftlikler ve bahçeler, bir kütüphane ve tek tek kiremitli eğimli çatılı ana ev de dahil olmak üzere birkaç yapıyla tamamlanmış, kendi kendini idame ettiren bir yerleşim bölgesi olarak tasarlanmış, “Skyville” olarak adlandırılan ütopik bir köy.Kafesli bir kulenin tepesine yerleştirilen yoğun peyzajlı kasaba, bir su drenaj sistemi, kasnaklar ve seviye seviye tırmanan yürüyüş yollarıyla gerçek işlevselliği taklit ediyor.

1/87 ölçeğinde oluşturulan 60 kiloluk modelin tamamlanması iki yıl sürdü ve tahta karıştırıcıların, buzlu şeker çubuklarının ve fotoğrafla aşındırma tekniklerinin bir birleşimi olarak hayat buldu. Avize, ferforje karyola ve çerçeveli sanat eserleriyle dolu lüks iç mekanlardan ahşap kirişler ve dairesel pencereler gibi mimari unsurlara, küçük karakterlere kadar her sahne titiz bir ayrıntıyla oluşturuldu.

Devam eden çalışmayı ve zengin bir şekilde dekore edilmiş iç mekanlarına ilişkin daha fazla fikir görmek için Stefanov’un “Skyville” e adanmış sayfasına göz atabilirsiniz.

 © Ognyan Stefanov

thisiscolossal.com