Odesza’dan Bettye LaVette Eşlikli Geri Dönüş Şarkısı, ‘The Last Goodbye’ Yayında

Grammy adayı elektronik müzik ikilisi Odesza sessizliğine son vererek ünlü blues & soul şarkıcısı Bettye LaVette’nin yer aldığı yepyeni şarkısı ‘The Last Goodbye’ ile dinleyiciyi selamlıyor.

Washington’da üniversitede tanışıp beraber müzik yapmaya başlayan Harrison Mills ve Clayton Knight, ortak üretimleri yeni şarkları için şunları söylüyor:

“İlk bakışta uzak görünen iki dünyayı bir araya getirme fikri, her zaman bizi çeken bir şey olmuştur. The Last Goodbye, Bettye LaVette’in 1965 yılında çıkardığı ‘Let Me Down Easy’ şarkısını, modern ve çağdaş bir elektronik ortama taşıma fikrinden doğdu.”

İkili, 2017’de yayınladıkları ‘A Moment Apart’ albümü ve ünlü single’ı ‘Line Of Sight’ ile ‘En İyi Dans/Elektronik Albüm’ ve ‘En İyi Dans Müziği Kaydı’ kategorilerinde iki ayrı Grammy adaylığı kazanmış ve NPR, Rolling Stone, Billboard, Complex gibi dergilerden pek çok övgü toplamıştı.

Yeni albüm sinyallerini de veren ikili, şarkıyı yazarken Bettye ile çalışabilmenin büyük bir onur olduğunu dile getirirken, Bettye ise ileride şarkıyı ODESZA ile canlı söylemeyi dört gözle beklediğini söylüyor.

The Last Goodbye, Ninja Tune etiketi ve Türkiye’de GRGDN temsilciliğiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

tr_TRTurkish