Obituary Gelecek Albümünü Yeni Şarkı “The Wrong Time” ile Duyurdu

Death metal sahnesinin öncü gruplarından Obituary, beş yıl aradan sonra gelecek yeni albümü “Dying of Everything” duyurdu ve çıkış şarkısını paylaştı.

“The Wrong Time” isimli yeni şarkı, 13 Ocak’ta Relapse Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümün kudretini daha şimdiden kulaklarımıza ulaştırıyor.

Grup bir basın açıklamasında şunları söylüyor: “Sonunda bu yeni albümü hayranların ellerine teslim etmek için daha heyecanlı olamazdık! Stüdyoda aradığımız sesin, stilin ve hissin gerçek bir tasviri olduğu ve Dying of Everything’den bekleyebileceğiniz şeylerin harika bir tadı olduğu için ilk single için ‘The Wrong Time’ı seçtik.”

Hakları da var doğrusu cüsseli gitar riffi şarkıyı zirveye taşırken, türün en iyi şarkıcılarından John Tardy’nin kendine has mikrofon başı işçiliği bir death metal albümünden beklenebilecek birçok detayı daha ilk şarkıdan bünyelere aktarıyor.

Grup, 2007 albümü “Executioner’s Return”den bu yana yaptığı gibi bir kez daha albümü kendi stüdyolarında kaydetti. Albümün kapak görseli ise temmuz ayında 62 yaşında vefat eden Polonyalı ressam Mariusz Lewandowski tarafından yaratıldı.

Aşağıda yeni şarkı “The Wrong Time”ın Odd Life Studios tarafından yönetilen videosunu izleyebilir, albüm kapağı ve şarkı listesini görebilirsiniz.

Obituary “Dying of Everything” şarkı listesi:

01. Barely Alive

02. The Wrong Time

03. Without a Conscience

04. War

05. Dying of Everything

06. My Will To Live

07. By the Dawn

08. Weaponize the Hate

09. Torn Apart

10. Be Warned

tr_TRTurkish