Noel Gallagher’s High Flying Birds’ün Yeni Albümü “Council Skies” Yayında

Noel Gallagher’s High Flying Birds’ün yeni albümü “Council Skies”, Sour Mash aracılığıyla 2 Haziran Cuma günü itibarıyla dinleyiciyle buluştu.

Albüm, eski Oasis şarkıcı ve söz yazarının, High Flying Birds ile dördüncü stüdyo albümü olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

2017’deki “Who Built The Moon?” albümü sonrası Gallagher ve ekibinin ilk yeni şarkılarını içeren albüm, Gallagher’ın geçmişini geri kazanmasını ve Mancunian köklerine saygı göstermesini konu alıyor. “Council Skies”, müzisyenin “bugüne kadarki en çeşitli ve başarılı solo albümü” olarak tanımlanıyor.

Yayını öncesi “Pretty Boy”, “Easy Now”, “Dead to the World”, “Open The Door, See What You Find” ve albümün isim şarkısı “Council Skies” single’ları ile ilk ipuçları verilen albüm Gallagher’ın Londra’daki kendi stüdyosu Lone Star Sound Recording Studios’da kaydedilirken, yaylı bölümleri efsanevi Abbey Road Studio’da kaydedildi.

Gallagher’ın uzun süredir birlikte çalıştığı Paul “Strangeboy” Stacey ile ortak yapımcılığını üstlendiği albüm ayrıca The Smiths efsanesi gitarist Johnny Marr’ın da üç parçadaki performanslarını içeriyor.

Gallagher albüm hakkında “Başlangıca geri dönüyor. Hayal kurmak, gökyüzüne bakmak ve hayatın ne olabileceğini merak etmek… bu benim için şimdi de 90’ların başında olduğu kadar doğru,” diyor.

Yoksulluk ve işsizlik içinde büyürken müzik beni kurtardı. TV’deki Top Of The Pops, perşembe gecenizi bu fantastik dünyaya dönüştürdü ve bence müzik de bu olmalı. Müziğimin bir şekilde yükselmesini ve dönüşmesini istiyorum.”

tr_TRTurkish