Nita Strauss, Alice Cooper Eşlikli Yeni Teklisi “Winner Takes All”u Paylaştı

Alice Cooper gitaristi Nita Strauss, efsanevi rockçının konuk olduğu yeni single’ı “Winner Takes All”u paylaştı. Şarkı, Nita’nın bu yılın sonlarında Sumerian Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak ikinci solo albümünden ulaşıyor kulaklarımıza.

“Winner Takes All”, Nita’nın bir yıldız konuk vokalistin yer aldığı üçüncü şarkısı oluyor. İlki, Disturbed’den David Draiman’ın konuk olduğu ve Nita’nın ABD rock radyolarında 1 numara olan ilk solo kadın olmasını sağlayan “Dead Inside” olmuştu.

Ayrıca geçen yıl, enstrümantal köklerine geri döndüğü single’ı “Summer Storm”u da paylaşan Nita, Ekim 2022’de Arch Enemy’den Alissa White-Gluz’un şarkıcılık yeteneklerini içeren “The Wolf You Feed”i yayımlamıştı.

Nita şöyle diyor: “Bu albümün müziği üzerinde çalışırken, uzun süredir patronum ve arkadaşım olan efsanevi Alice Cooper ile iş birliği yapmak için bir şarkı yaratmak istediğime şüphe yoktu. Bence parça, Alice’in sesini ve imza stilini ağır, modern bir rock parçasının zemininde sergilemek için yola çıktığımız şeyi başarıyor. Yıllarca kendi çalma tarzımı Alice’in müziğine sahnede ödünç verdikten sonra, birlikte çalışmak ve onun sesini şarkılarımdan birinde duymak gerçekten bir onurdu!”

Nita Strauss, 2018’de büyük alkış alan albümü “Controlled Chaos”u yayımlamıştı. Bu ayın başlarında ise Nita’nın 2023 turnesi için Alice Cooper grubuna geri döneceği duyuruldu.

blabbermouth.net

tr_TRTurkish