Nilay Özkara’nın İlk Stüdyo Teklisi “Gibi” Yayında

Müzikal yolculuğuna çeşitli canlı performanslar ve ev kayıtlarıyla başlayan Nilay Özkara, ilk stüdyo teklisi “Gibi”yi 14 Haziran’da dinleyicileriyle buluşturdu.

“Gibi: Var olmayana duyulan özlemin şarkısı”

Şarkı, artık var olmayan ve bir daha var olmayacak şeylere duyduğumuz özlemi, singer-songwriter ile modern caz arası bir üslupla anlatıyor. 2021 yılının sonunda Youtube’da yayımladığı akustik ev kaydıyla iyi bir dinleyici kitlesine ulaşan “Gibi”, Türkiye caz sahnesinin önemli müzisyenlerinden Emre Tankal’ın imzasını taşıyan yeni bir düzenlemeyle yepyeni bir müzikal anlatıma kavuştu.

Şarkının bu yeni düzenlemesini “Şarkım adeta coğrafya değiştirdi” sözleriyle ifade eden Nilay Özkara’ya kontrabasta Enver Muhamedi, davulda Ekin Cengizkan ve gitarlarda şarkının düzenlemesine de imza atan Emre Tankal eşlik etti. Alt yapıları Hayyam Stüdyoları’nda kaydedilen şarkının vokal kayıtları, şarkının miksine de imza atan Derin Bayhan tarafından gerçekleştirildi. Mastering çalışması ise Babajim stüdyolarından tanıdığımız Güven Ersoysal tarafından tamamlandı.

“Gibi”, 14 Haziran’da tüm dijital platformlarda yerini aldı. Çok yakında yayınlanacak olan müzik videosunun yönetmen koltuğunda moda ve portre fotoğraflarıyla tanınan Aslı Girgin oturuyor. Videonun görüntü yönetmenliğini ise Kenan Sunar üstlendi.

Kapak fotoğrafı: Aslı Girgin

What's your reaction?

tr_TRTurkish