Nick Cave ve Warren Ellis Yeni Amy Winehouse Filmi İçin Yazdıkları Şarkı ‘Song For Amy’i Paylaştı

Nick Cave ve Warren Ellis, yeni Amy Winehouse biyografik filmi ‘Back to Black’ için yazdıkları ‘Song For Amy’ adlı şarkıyı paylaştı.

Hassas, orkestrasyonlu parça İngiltere sinemalarında gösterime giren filmin açılış jeneriğinde yer alıyor. Zarif yaylılar Cave’in derinden hissedilen vokallerinin altını çizerken, “Bir günü sonlandırmamızın zamanı geldiğini söylüyorsun / Ama ben yine de seni seveceğim” diyor.

Şarkı, filmin hem tema müziklerinin yer aldığı albümde hem de soundtrack albümünde dinleyiciyle buluşuyor.

Sam Taylor-Johnson’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Back to Black’, Amy Winehouse’un hikâyesini ilk kez uzun metrajlı bir filmde aktarıyor. Film, Amy’nin Kuzey Londra’da büyüdüğü gençlik yıllarından 2000’li yıllarda Grammy ödüllü bir yıldız haline gelişine kadar olan süreci yansıtıyor.

Başrolde Marisa Abela’nın (Industry) yanı sıra BAFTA adayı aktör Jack O’Connell, Lesley Manville, Eddie Marsan ve Juliet Cowan yer alıyor. Senaryoyu Matt Greenhalgh (Nowhere Boy, Ian Curtis biyografisi Control) kaleme aldı.

Yönetmen Taylor-Johnson, Cave ve Ellis’in filme katkısıyla ilgili olarak şöyle diyor: “Yıllar boyunca besteledikleri her şeyi dinledim ve birlikte çalışma hayalini gerçekleştirmeyi arzuladım” dedi. “Onların duyarlılıkları ve bu hikayeyi anlamaları son derece derin ve dokunaklı bir film müziği ortaya çıkardı.”

Yeni albüm hakkında konuşan Nick Cave ise “Umarım albüm dinleyiciler üzerinde benim üzerimde yarattığı etkiyi yaratır… Hoparlörden fırlıyor ve ben de onunla birlikte sürükleniyorum” diyor ve ekliyor: “Karmaşık bir albüm ama aynı zamanda derin ve neşeli bir şekilde bulaşıcı. Albüm yaparken asla bir ana plan yapmıyoruz. Kayıtlar daha ziyade onları çalan yazar ve müzisyenlerin duygusal durumunu yansıtıyor. Bunu dinlerken, bilmiyorum, mutlu olduğumuzu hissediyorum.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish