Netflix’ten müzik belgeselleri serisi: “ReMastered”

Netflix, müzik tarihinin klasikleşmiş hikâye ve olaylarını sekiz bölümlük belgesel serisi olarak izleyici ile buluşturuyor. Her ay bir bölüm yayınlanacak seride Johnny Cash, Bob Marley, Sam Cooke, Jam Master Jay gibi isimlerin hayatlarından önemli olaylara odaklanılacak. Serinin ilk bölümünde Bob Marley’nin vuruluş hikayesi var.

Müzik tarihinin klasikleşmiş hikâye ve olayları belgeselleştiriliyor.

Netflix’in hazırladığı “ReMastered” ismini taşıyacak sekiz bölümlük belgesel serisi, 12 Ekim’de başlayacak.

Bantmag’in aktardığına göre her ay bir bölüm yayınlanacak seride Johnny Cash, Bob Marley, Sam Cooke, Jam Master Jay gibi isimlerin hayatlarından önemli olaylara odaklanılacak.

Emmy Ödüllü Jeff ve Michael Zimbalist kardeşlerin hazırlayacağı belgeselin yönetmen kadrosunda da Kief Davidson, Barbara Kopple, Sara Dosa, Brian Oakes, Stuart Sender gibi isimler var.

Zimbalist kardeşler bu seri ile izleyicileri sadece sevdikleri müzisyeni görmek değil iyi bir gazetecilik örneği ile belki de daha önce yanlış bildikleri hikâyelere yeni bir bakış getirmeyi amaçlıyor.

Serinin ilk bölümünde Bob Marley’nin vuruluş hikayesi var

Serinin ilk bölümü 12 Ekim’de yayınlanacak olan Who Shot The Sheriff? olacak.

Bob Marley’nin hala gizemini koruyan vurulmasında CIA ve Jamaika siyasetinin rolünü araştıracak olan belgeselin yönetmenliğini The Ivory Games ile tanınan Kief Davidson üstleniyor.


Aşağıdaki bağlantıdan ReMastered’ın ilk tanıtım klibini izleyebilirsiniz.

 

gazete karınca

tr_TRTurkish