Netflix’te İzleyebileceğiniz Harika Diziler

Netflix algoritmasının yıllardır anlamadığım bir yanı var: Nedense farklı içerikleri önüme çıkarmak yerine sürekli hep aynı içerikleri, hatta izleyip bitirdiğim içerikleri tekrar tekrar önüme çıkarıyor; sanki Netflix, Netflix’i keşfetmemi istemiyor.

Halbuki izlenmeye değer o kadar çok farklı içerik var ki… Bu yazıyla beraber, belki de bugüne dek önünüze çıkmayan ve Netflix’te izleyebileceğiniz harika dizileri sizlerle paylaşacağım. Şimdiden iyi seyirler.

The Spy – 2019

Gerçek bir hikâyeden uyarlanan The Spy, soluksuz bir şekilde dizi izlemek isteyenlere bu imkânı fazlasıyla sunuyor. İsrail’in Suriye’ye göndermeyi planladığı bir ajanın bizi diken üstünde bırakan yolculuğuna şahit olduğumuz dizide hem devletlerin iç yüzünü görüyoruz hem de insanların. Başrolde devleşen Sacha Baron Cohen gizli görev için ailesini geride bırakıyor ve herkesin beklediğinin ötesinde bir başarıya ulaşıyor. 1960’lı yılların Suriye’sinde bir ajanın neler başarabileceğini ve onun sonunu nefessiz bir şekilde izletiyor The Spy.

%3 – 2016

Bilimkurgu severler buraya! Dünya yaşanmaz bir hâle gelmişken bu bataklıktan kurtulmak için testlerden geçmek, insanlarla yarışmak zorunda kaldığınızı hayal edin. İnsanların sadece %3’üne yaşam vadeden bir yönetim sistemi ne kadar adil olabilir? Hayatta kalmak için nelere göğüs gereceğinizi tahmin bile edemeyeceğiniz %3’te yolunda gitmeyen bir şeyler var. Hayatta kalmak tamam da insanları kandıran ve sömüren bu sistem ne olacak?

Kalifat – 2020

IŞİD’in çirkin yüzünü hepimiz biliyoruz. Onu daha yakından görmeye hazır mısınız? Kalifat; IŞİD’in gerçek yüzünü, terör eylemlerini, baskıcılığını, yurt dışındaki insanlara nasıl ulaştığını ve çok daha fazlasını gözler önüne seren bir dizi. Özellikle Pervin’in IŞİD üyesi kocasıyla yaşantısı ve Stockholm’deki Fatima’nın İşveç’teki yapılanmanın yavaş yavaş farkına varması ama iç yapının çürüklüğü yüzünden yoluna hep taş koyulması dizinin en kuvvetli hikâyelerinden. Kalifat, terörün ve bağnazlığın yıktığı hayatları çok güzel anlatıyor.

Dark Desire – 2020

Kariyerli, iyi bir evliliği olan Alba en yakın arkadaşının ölümü ve hayatına giren esrarengiz gençle beraber kendini hiç tahmin edemeyeceği bir noktada bulur. Özellikle polisiyesiyle heyecan yaratan Dark Desire; insan ilişkilerinin karmaşıklığı, aldatmalar ve zararlı hırsın üstünde duruyor. Darío Guerra, Alba’nın karşısına şans eseri mi çıkmıştı? Alba’nın savcı kocasının, Dario Guerra’nın babasıyla olan ilişkisi neydi? Onu haksız yere hapse tıkan kimdi? Alba’nın en yakın arkadaşı onu kocasıyla mı aldatmıştı? Alba’nın kızı hiç suçu yokken hak etmediği daha neler yaşacaktı? Alba’nın kocasının polis kardeşi işin neresindeydi? Heyecanla peşine düşeceğiniz birçok soruyla Dark Desire Netflix’te izleyebileceğiniz harika diziler arasında yer alıyor hiç şüphesiz.

Someone Has to Die – 2020

Siyasi olaylar yüzünden daha çocukken Meksika’ya yollanan Gabino, İspanya’ya döndüğünde yanında bir arkadaşıyla gelir. Baskıcı ve üst düzey polis olan babası onu direkt iyi bir işe sokmaya çalışır ve zengin bir ailenin kızıyla evlendirmeyi amaçlar. Gabino’nun ailesi ve yaşadıkları çevredeki insanlar Gabino ve dans tutkunu arkadaşı Lazaro’yu zamanla dışlamaya başlarlarken, Gabino’nun babaannesi ise büyük bir sır taşır. Bir ölümün faili yıllar sonra ortaya çıkarken, hem bürokrasinin iğrenç yüzü hem de aile ilişkilerindeki çirkinlikleri izleriz Someone Has to Die’da. Evet birileri ölmeli, ama güç kimin elinde?

After Life – 2019

İnsan en yakınını kaybedince elinde hiçbir şey kalmamış gibi olur. Tony Johnson çok sevdiği karısını kanserden kaybeder ve o vakitten sonra hayat bir daha onun için eskisi gibi olmaz. Attığı her adımda, aklındaki her düşüncede onun gölgesi dolaşır ve yokluğu da her geçen saniye ağırlaşmaya başlar. İnsan, ruhu bu kadar darbe almışken yıkılır; onu elinden tutacak arkadaşları yoksa yavaş yavaş yerin dibine girmeye başlar. Tony Johnson, hayatındaki herkese ne durumda olursa olsun değer katarken kendini bu zorluktan nasıl kurtaracak? Hayatındaki insanlar ona ne kadar yardım edebilecek? İnsanın içini gördüğümüz bir dizi After Life, Netflix’te izlenebilecek en içli yapımlardan biri.

Spinning Out – 2020

Buz pateni tutkusuyla büyümüş bir kız, geçirdiği bir kaza sonunda hayallerinden olur. Ama bu hayali içinden ne olursa olsun atamaz. Yine de bu kaza sonucu yaşadığı korku yüzünden bir daha eskisi gibi buzun üstünde rahat olamaz. Bu yüzden annesini hayal kırıklığına uğratır. Ve annesinin gözde kızı, kardeşi olur. Derken hayatına giren bir aşkla buzun üstündeki tutkusuna da bir güven gelir. Çünkü aşk ona buzun üstünde rastlamıştır. Spinnig Out özellikle spor tutkusu olanların Netflix’te izleyebileceği ve oldukça keyif alabileceği diziler arasında yer alıyor.

tr_TRTurkish