Netflix’in popüler dizisi Baby Reindeer’ın “gerçek” Martha’sı ortaya çıktı: Dizide anlatılanların hepsi gerçek mi?

Netflix’te izleyicilerle buluştuğu andan itibaren sansasyon yaratan ‘Baby Reindeer’ dizisinin gerçek Martha’sı Fiona Harvey, Piers Morgan’a konuk oldu. Diziyle gündeme gelen ve hayran lincine maruz kalan Harvey, komedyen Richard Gadd’ı gizlice takip ettiğini reddederek Netflix’i mahkemeye vereceğini söyledi. Gadd ile yalnızca üç kez karşılaştığını belirten Harvey, komedyene gönderdiği bazı mesajların içeriği sorulduğunda bunları ‘şaka amaçlı’ olarak yolladığını söyledi. Harvey, komedyene 41 bin e-posta ve çok sayıda tweet gönderdiği iddialarını reddetti ve olayın postayla gönderilen on mesaj ve bir mektuptan ibaret olduğunu iddia etti.

Röportajda yetiştirilme tarzının ayrıntılarını, zorluklarını anlatan Harvey, dört telefon kullandığını da belirterek “İnsanları ayrı telefonlarda tutmayı seviyorum” dedi.

İnternette ‘gerçek hayattaki Martha’ olarak birkaç saat içinde ‘ortaya çıkması’ üzerine, “İnternette hafiyeler beni takip etti, peşime düştü ve ölümle tehdit etti. Yani bu aslında bir seçim değildi. Bu duruma mecbur bırakıldım” diye konuştu: “Sanırım o (Richard Gadd) her zaman bunun ortaya çıkmasını istedi. Ona bir şey gönderdiğimi sanmıyorum. Birkaç e-posta, şakacı şaka olmuş olabilir, ama hepsi bu.”

Fiona Harvey, eğer programı izliyorsa Richard Gadd’a bir mesajı olup olmadığı sorulduğunda, “Beni yalnız bırak lütfen. Bir hayat bul, düzgün bir iş bul. Yaptığın şeyden dolayı dehşete düştüm” ifadelerini kullandı. Richard Gadd’e sesli mesaj gönderdiğini reddeden Harvey, komedyene ve Netflix’e karşı ‘kesinlikle’ yasal işlem başlatacağını söyledi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish