Netflix, M2K Films ile yaptığı ortaklık sayesinde Charlie Chaplin, François Truffaut, Jacques Demy, Alain Resnais, Krzysztof Kieślowski, David Lynch ve daha birçok mühim yönetmenin klasikleşmiş filmlerinin aktarılacağı yeni bir ortaklığı duyurdu.

Anlaşmaya göre MK2 Films kataloğundan Netflix’e 50 film katılırken, başlangıcı 24 Nisan’dan itibaren 12 Truffaut klasiğinin lansmanı ile yapılacak:

“Bed and Board,” “Fahrenheit 451,” “Confidentially Yours,” “Jules and Jim,” “Love on the Run,” “Shoot the Piano Player,” “Stolen Kisses,” “The 400 Blows,” “The Last Metro,” “The Soft Skin,” “The Woman Next Door,” ve “Two English Girls” gibi önemli Truffaut klasikleri izleyiciyle buluşacak.

Bu yıl Netflix’te uluslararası sahneye çıkacak diğer MK2 filmleri arasında Chaplin’in “Modern Times”i ve Steve McQueen, Xavier Dolan, Michael Haneke, Emir Kusturica ve David Lynch’in yönettiği filmler yer alıyor.

Netflix cephesinden yapılan açıklamada, “Üyelerimize MK2 kataloğuyla birlikte bir dizi şaheser sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu filmlerin mirası evrenseldir ve hem üyelerimiz hem de bugün birlikte çalıştığımız yazar ve yönetmenler için her zaman ilham kaynağı olmaya devam edecektir” denirken.

MK2 Films tarafından, “Bu iş birliği sayesinde sinemanın başyapıtları hem tecrübeli sinemacılar hem de halk tarafından, özellikle de dünya sinema mirasının bu önemli filmlerini ziyaret etmeye istekli genç nesil tarafından yeniden keşfedilecek” sözleriyle ifade ediliyor.

İndiewire.com