National Geographic Travel Sonbaharda Seyahat Edebileceğiniz En İyi Lokasyonları Seçti

Yaz bitti diye pasaportunuzu bir çekmeceye saklamanız gerekmiyor. Aslında, sonbahar mevsimi, Fransa’daki üzüm bağlarından, Birleşik Devletler Milli Parklarının güzelliğini yaşamaya kadar farklı macera ve heyecanlar sunuyor. National Geographic Travel 2017 sonbaharın olabilecek en iyi seyahat lokasyonları listesini yayınladı.

Listede egzotik yerlerin yanı sıra yerellik duygusu veren maceralı olabilecek yolculuklar da yer alıyor. Bunların hepsine esin kaynağı olan National Geographic Expeditions ve Lodges.  2017 sonbaharında listeye kimlerin yerleştiğine bakabilir ve ayrıntılar için National Geographic Travel’i ziyaret edebilirsiniz.

Butan

Taktsang Palphug Monastery Bhutan

fotoğraf: Sean Caffrey, Getty Images

Çevre dostu anayasası ve gayri safi milli mutluluk ölçümleriyle, Himalayalardaki Butan’ın krallığına bir gezi kadar hiçbir şey size iyi hissettiremez, aydınlatamaz. Yıllık festivalleri -Thimphu Tshechu ve Siyah Boyunlu Vinç Festivali-Ekim ve Kasım aylarında gerçekleşen, daha 1970’lerde kapılarını dışarıya açan ülkeyi ziyaret etmek için sonbahar belki de en harika zaman.

Avustralya

Lizard Island National Park Australia

fotoğraf: Oliver Lucanus/Minden Pictures

Avustralya’da zaman geçirirken, Great Barrier resifine dalın ya da Kuranda Scenic Demiryoluyla bir yağmur ormanı gezisine çıkın. Her iki durumda da, benzersiz bir Avustralyalı deneyim yaşayacaksınız. Kertenkelelerle haşır neşir olduktan sonra Lizard Adası’nda kalarak biraz savurganlık yapabilirsiniz. Ünlü dalış alanlarıyla yirmi dört şahane plaj arasında ne seçim yaparsanız yapın yanlış olmaz.

Kanada ve ABD

Zion National Park Utah

fotoğraf: Manuel Sulzer, Getty Images)

Renkler solan yeşilden kahverengi ve turuncu tonlara doğru geçerken ve sıcaklıklar nispeten daha rahat bir seviyeye düştüğünde, ABD Ulusal Parklarını keşfetmek için mükemmel bir zaman demektir. Ve tabii, Kanada’yı da, ziyaret etmek için daha iyi bir neden var. Bu yıl 150. doğum gününü kutlayan Kanada, tüm ulusal parklarına yıl boyunca ücretsiz giriş izni veriyor.

Güney Afrika

Table Mountain Cape Town, South Africa

fotoğraf: Neil Austin, Getty Images

Zeitz Çağdaş Sanat Müzesi Afrika şubesinin açıldığı Cape Town’ı ziyaret etmek için artık daha fazla neden var. Macera arayanlar, Masa Dağı’nın zirvesine bayrağı dikmek isterken, hayvanseverler ise Boulders Beach’te penguenleri izleyerek biraz zaman harcamak isteyebilir.

mymodernmet.com

tr_TRTurkish