Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, kendisine ait görüntülerin kullanılacağı kısa filmler yapılması için herkesin katılımına açık bir çağrı yaptı

NASA, Houston Cinema Arts Society (Houston Sinema Sanat Topluluğu) ve CineSpace ile üçüncü kez işbirliği yaparak, hem profesyonel hem amatör film meraklıları için bir kısa film yarışması düzenliyor.

Cinespace 2017 başlıklı yarışma, deneysel, belgesel, anlatı, komedi, drama, animasyon, müzik videoları, re-mix’ler, spor, korku ya da yeraltı gibi her türe ve stile açık. Projelerde, NASA görüntülerinin mutlaka kullanılması gerekiyor.

En fazla 10 dakika süresi olacak kısa filmlerde, en az %10 oranında NASA görüntülerinin kullanılması bekleniyor. Jüri, başvuracak projeleri değerlendirirken yaratıcılık ve inovasyon (yenilik) kriterlerini göz önünde bulunduracak, detaylara bakacak ve filmin izleyicide duygusal bir etki bırakıp bırakmadığını değerlendirecek.

Ödüllü “Boyhood” filminin yönetmeni Richard Linklater jüri üyelerinden biri.

Yarışmanın birincilik ödülü 10.000, ikincilik ödülü 5.000, üçüncülük ödülü ise 3.000 dolar. Son başvuru tarihi 31 Temmuz 2017.

NASA görüntü arşivi için: https://images.nasa.gov/#/

Detaylı bilgi ve başvuru için: http://cinemartsociety.org/cinespace/call-for-Works

Gazete İstanbul