Hayalinizde yazmak varsa ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız işte size fırsat. Mürsel Çavuş tarafından hazırlanan ve Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan Yaratıcı Yazarlık Defteri ile hem yazma disiplini kazanacak hem gerçek sesinizi keşfedecek hem de yazma konusunda kendinizi geliştireceksiniz.

Yazmak disiplin işidir, ancak çok çalışarak iyi bir yazar olabilirsiniz. Yaratıcı Yazarlık Defteri, içerisindeki sorularla sizi her geçen gün daha iyi bir yazara dönüştürmek için tasarlandı. Bu defter hayal gücünüzü ve yazma becerilerini geliştirirken, gizli yönlendirmeleriyle içinizdeki sonsuz potansiyeli ortaya çıkarıyor. Neyi yazmaya daha yetenekli olduğunuzu anlayacak, kendinizi, olayları ve anlatmak istediklerinizi nasıl anlatacağınızı kavrarken aynı zamanda çok eğleneceksiniz.
21 yıldır yüzlerce kitaba editörlük yapan ve kitap yazmak üzerine eğitim seminerleri veren Mürsel Çavuş, Yaratıcı Yazma Defteri’nin çıkış noktasını şöyle anlatıyor, “Öğrenme yüzde 10 formal, yüzde 20 öğretmen-öğrenci ilişkisi ile yüzde 70 oranında ise deneyimle mümkün. Yaratıcı Yazarlık kursları veya yazmayı öğreten kitaplar teorik bilgiler içeriyor. Bu bilgiler pratikle desteklenmeli. Bu defter her gün pratik yapmanızı sağlıyor. Her bir sorunun işlevi farklı… Bazı sorular diyalog yazmayı, bazıları mekanı tasvir etmeyi, bazıları duyguları anlatabilmeyi bazıları da hayal gücünü geliştirmeyi amaçlıyor. Hangi türde yazmayı seveceğinizi keşfetmek için değişik egzersizler de mevcut. Böylece Yaratıcı Yazarlık Defteri’ni tamamladığınızda kendinize ilgili yeni birçok şey öğrenecek ve ne kadar geliştiğinizin siz de farkına varacaksınız.”

Kitap, Türkiye’de Yitik Ülke Yayınları tarafından basıldı ve okurla buluştu.