Multitap Yeni Şarkısı ‘Arka Koltuk’ ile Geri Döndü

Multitap en son yayımladığı ‘No:3’ albümü sonrası sessizliğini ‘Arka Koltuk’ teklisi ile bozuyor. Garaj Müzik etiketiyle yayımlanan şarkı tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Son yıllarda dinleyicinin değişen müzik dinleme alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak tekli yayımlama kararı alan grup, sözü ve müziği Selim Siyami Sümer, düzenlemesi ise gruba ait yeni şarkıda daha olgunlaşmış bir sound ve anlatım şekli ile dinleyiciyi selamlıyor.

Grup, klasik Multitap tınılarını içeren, akustik, derinlikli ve sade yapısı ile dikkat çeken şarkıyla ilgili olarak, “Keyifli yolculuklarımızda bize eşlik eden hislerden yola çıkarak yazdığımız bir şarkı. Arka koltuğun camından dışardaki dünyayı kulağımızda bu melodilerle izlediğimizi hayal ettik” diyor.

2006 yılında vokal ve gitarda Selim Siyami Sümer, tuşlu çalgılarda Sertaç Özgümüş, bas gitarda Taçkın Bilal ve davulda Ali Cihan tarafından İstanbul’da kurulan Multitap, 2010 yılında “Takım Oyunu” isimli ilk albümlerini yayımlamış albüm, ağırlıklı olarak elektronik elementlerden oluşan müzikal yapı üstüne ustaca yerleştirilmiş sözler ile dikkat çekmişti.

2011 yılında, akustik elementlerin eklenip daha sade bir anlatımın yakalandığı ve insan hayatını daha derinlemesine işleyen “Özel Birisin” adlı ikinci albümlerini yayımlayan grup, 2014 yılında ise ‘aitʼ isimli bir tekli yayınladılar.

Grup uzun bir aradan sonra 2019 yılının Kasım ayında, ‘No:3A’ ve ‘No:3B’ olarak iki ayrı EP halinde yayımlanan ‘No:3’ isimli yeni albüm. Albümde ‘No:3A’ daha dışa dönük, ‘No:3B’ ise insanın iç dünyasıyla iletişime geçtiği şarkılara ev sahipliği yapmaktadır.

Yeni Multitap şarkısı ‘Arka Koltuk’ hemen burada.

tr_TRTurkish