Mötley Crüe’den Tarihi Geri Dönüş

Son yıllarda müzik sahnesinin mühim isimlerinin -dinleyicinin hem aklına hem de gönlüne yatmasa da- kariyerlerine son vermelerine ilişkin veda turneleri haberlerine sıklıkla rastlıyoruz.

Rock ve metal sahnesinin dev isimlerinin de baş vurduğu bu yöntem Mötley Crüe örneğinde ise tam bir çark etmeyle sonuçlanıyor.

Geçtiğimiz gün gündeme düşen topluluğun geri dönüşüyle ilgili haberler, grubun kendisi tarafından onaylanmasıyla sonuçlandı.  “Mötley Crüe Is Back” başlıklı açıklamaya eşlik eden bir video ile birlikte grup geri dönüşünü resmen açıklamış oldu.

Oysa ki topluluk, 2015 yılında toplam 164 gösteriyi kapsayan ve 100 milyon doları aşan gişe getirisiyle tamamlanan “The Final Tour” ile kariyerlerine nokta koymuş, dahası bunu basının önünde sansasyonel bir şekilde imzaladıkları ve herhangi birinin gelecekte Crüe adını kullanmasını engelleyen sözleşmeyle duyurmuştu.

Bu dönüş kararının arkasında grubun biyografisinden uyarlanan ve geçtiğimiz Mart ayı gösterime giren “The Dirt” isimli filmin etkili olduğu aşikâr.

Öyle ki, yönetmenliğini Jeff Tremaine’in yaptığı yapım büyük ses getirmiş, Vince, Nikki, Mick ve Tommy uzun yıllar sonra film vesilesiyle yeniden bir araya gelerek stüdyoya girmiş ve dört yeni şarkı kaydetmişti.

Yapılan açıklamanın içeriğinde de filmin başarısına vurgu yapılırken, “yepyeni bir Crüeheads kuşağı grubun bir araya gelmesi için acımasızca talepte bulunuyor” ifadesiyle birlikte, The Dirt’ün büyük başarısından sonra, kuralları çiğnemesiyle iyi bilinen grubun, yeni izleyicilerde büyük bir artış gördüğü ve sözleşmeyi imha ettiği vurgulanıyor.

Son gelişmelere bakıldığında ise, Mötley Crüe’nin 2020’de Def Leppard ve Poison ile tarihleri henüz açıklanmamış olan bir stadyum turuna çıkacak.

The Dirt filminde Tommy Lee’yi canlandıran Machine Gun Kelly’nin sesinden Mötley Crüe’nin geri dönüşünü ilan eden video hemen burada.

tr_TRTurkish