Moğollar’a Saygı Albümünün Yeni Şarkısı “Umut Töre Bandosu – Bir İleri Bir Geri” Yayında

Moğollar’a Saygı albümünün on dördüncü adımını Umut Töre Bandosu “Bir İleri Bir Geri” ile atıyor.

 Moğollar’ın 1998 yılında yayınlanan “30. Yıl” isimli albümünde yer alan şarkının sözleri Turgut Berkes’e müziği ise Cahit Berkay’a ait. Şarkının orijinalinin yayınlandığı dönemlerde Moğollar’ın sahne teknisyenliğini yapan Umut Töre ve bandosundaki müzisyenler Moğollar’ın şarkıdaki katıksız isyan tavrını kendi müzikal tavırlarıyla ısıtıp, yeniden müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Şarkının Moğollar versiyonunu unutmaya ve yapı taşlarını grubun müzikal yaklaşımına göre döşemeye özen gösteren düzenlemeleri Can Karadoğan imzası taşıyor. Bandodaki diğer müzisyenlerin içten performansları da ortaya hayli samimi bir eser çıkarıyor.

“Moğollar’a Saygı” albümü için yapılan çağrıya yanıt veren müzisyenlerin Moğollar parçalarına yaptığı yorumlar, belirli aralıklarla dinleyiciyle paylaşılmaya devam edecek. Şu ana kadar Moğollar külliyatından 23 şarkının sahiplendirildiği proje sona erdiğinde, bu özel albüm plak formatında da yayımlanacak. Moğollar parçalarının birbirinden farklı müzikal yaklaşımlara sahip müzisyenler tarafından yorumlandığı projede, şarkıların kapak görselleri de illüstrasyon dünyasının yükselen isimleri tarafından tasarlanıyor. Böylece, bu projeyle müzik tarihimize hem müzikal hem görsel olarak önemli bir not düşülmesi hedefleniyor. Bu bağlamda Bir İleri Bir Geri’nin harika kapağı Baysan Yüksel’e ait.

Umut Töre Bandosu’nun “Bir İleri Bir Geri” yorumu 02.02.2024 tarihinde, Ellipsis etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish