Metallica’dan “Lux Æterna” Müzik Videosunun Kamera Arkası Görüntüleri

Metallica’nın gelecek yeni albümünün çıkış single’ı “Lux Æterna”nın müzik videosunun yapımından kamera arkası görüntüleri yayımlandı.

“Lux Æterna”, Metallica’nın 14 Nisan 2023’te grubun kendi firması Blackened Recordings aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak on ikinci stüdyo albümü “72 Seasons”ın çıkış şarkısı olarak 28 Kasım’da paylaşılmış ve Billboard listelerine zirveden giriş yapmıştı.

James Hetfield ve Lars Ulrich ile birlikte Greg Fidelman tarafından üretilen ve 77 dakikadan uzun süren on iki şarkılık “72 Seasons”, 2016’daki “Hardwired…To Self-Destruct”tan bu yana grubun yeni mahsullerini içeren ilk uzun metrajlı albümü oluyor.

Albümün yapımına ilişkin yakın zamanda yayımlanan bir kamera arkası görüntüsünde Hetfield, yeni şarkı hakkında şu detaylara değinmişti:

“‘Lux Æterna’ iyimser, nazik, hızlı ve neşeli bir şarkı diyebilirim. Gerçekten New Wave of British Heavy Metal kumaşı kendini gösteriyor, yani bir nevi 80’lere geri dönüş gibi bir riff. Bu sadece eğlenceli ve beni hareket ettiriyor. Videoyu çekmek eğlenceliydi, gerçekten kolay çıkan bir şarkıyı kaydetmek eğlenceliydi, bu şarkı yazması ve icra etmesi gerçekten kolaydı, dediğim gibi, bizim için 80’lerin başına çok benziyor.”

blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish