Metallica’dan Evde Kalan Hayranları İçin Konser Serisi “Metallica Mondays”

Dünyayı etkisine alan Koronavirüs salgını sürecinde müzik dünyasından birçok müzisyen ve topluluk, yapılan evde kal çağrılarına destek olmak ve müziğin gücünü kullanıp dayanışma yaratmak için canlı yayınlar yaparak dinleyicileriyle iletişim kurma yolunu seçiyor.

Sosyal ağlar üzerinden ev izolasyonundaki dinleyicisiyle konser görüntülerini paylaşan topluluklardan biri de Metallica oluyor.

Metallica, YouTube kanalında ve Facebook’ta “Metallica Mondays” başlığıyla, hayranları için her hafta pazartesi bir canlı gösterisinin tümünü yayımlayacağı yeni bir konser serisi başlatıyor.

Topluluk, yapılan duyuruda şu ifadelere yer veriyor:

Hepimiz üzerimize düşeni yapıp evde kalırken, kendimizi canlı müziği özlerken buluyoruz, bu yüzden sosyal açıdan sorumlu bir mesafede en sevdiğimiz şovlardan birkaç tanesine geri dönmeye ne dersiniz? Kulağa çok sıradan gelecek ama şimdi her zamankinden daha fazla birlikteyiz ve birbirimize bağlı kalarak bunun üstesinden geleceğiz. Bunu akılda tutarak, bir dizi canlı Metallica şovunu koltuğunuza getiriyoruz!

“Metallica Mondays” konser serisinin ilki, 8 Haziran 2019 tarihli “Live at Slane Castle” ile başladı.

Haftalık konserlerin yayınlanmaya başladığında bildirim almak için Metallica YouTube kanalına abone olmanız yeterli olacaktır.

tr_TRTurkish