Metallica ve San Francisco Senfoni “S&M” (Symphony & Metallica) konserlerinin 20 yıl sonrasında “S&M²” başlığıyla yeniden bir araya geliyor.

NBA takımlarından Golden State Warriors’a ev sahipliği yapacak ve 18.064 kişi kapasiteli Chase Center’ın açılışı için düzenlenecek gösterinin 6 Eylül’de gerçekleştirileceği açıklandı.

Organizasyon, Metallica’dan Lars Ulrich ve James Hetfield, San Francisco Senfoni müzik direktörü Michael Tilson Thomas, Warriors sahibi Joes Lacob, başkanı Rick Welts ve San Francisco belediye başkanı London Breed’in katılımıyla düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu.

Bunun pek çok cephede heyecan verici olduğunu belirten Metallica davulcusu Lars Ulrich, San Francisco’nun dünya standartlarında bir arenaya kavuşması, Metallica’nın açılış kutlamalarının bir parçası olması, 20 yıl sonra S&M’yi tekrar ele almak gerçeği ve sahneyi bir kez daha San Francisco Senfoni ile paylaşacaklarının aklıllara durgunluk verici olduğunu vurguluyor.

“S&M” konserleri, 21 ve 22 Nisan 1999’da Berkeley Community Theatre’da Metallica ile Michael Kamen yönetmenliğindeki  San Francisco Senfoni iş birliğiyle gerçekleştirilmiş ve o dönem büyük ses getirmişti.