Günün müjdeli haberlerinden biri az önce sosyal medya üzerinden yoğun ilgi görmeye başladı.

Öyle ki, Metallica S&M2 film gösterimi dünyayla aynı anda Türkiye’de de sinema salonlarına damgasını vuracağa benziyor.

Geçtiğimiz Mart ayında, ‘Metallica ve San Francisco Senfoni, “S&M” konserlerinin 20 yıl sonrasında “S&M²” başlığıyla yeniden bir araya geliyor’ haberi duyurulduğunda büyük ses getirmişti.

Aynı duyuruda, NBA takımlarından Golden State Warriors’a ev sahipliği yapacak ve 18.064 kişi kapasiteli Chase Center’ın açılışı için düzenlenecek gösterinin 6 Eylül’de gerçekleştirileceği de açıklanmıştı.

Sonrasında ise bir adım daha ileri gidilerek geçtiğimiz ay sonu, bu önemli etkinliğin 9 Ekim’de dünya çapında 3 binden fazla sinema salonunda gösterime gireceği ve biletlerin 7 Ağustos’ta satışa sunulacağı bilgisi paylaşılmıştı.

İşte tam da bu aşamadan sonra devreye giren Metallica Türkiye sosyal medya platformu müthiş bir örgütlenme örneği göstererek, filmin Avrupa dağıtımcısının email adresini gönderi bombardımanına tutarak ses getirmeyi başardı.

Kısa süre önce sosyal medya hesabından taleplerin karşılıksız kalmadığı yönünde bir paylaşımda bulunan Metallica Türkiye, “METALLICA S&M2 TÜRKİYE’DE 9 EKİM’DE SİNEMALARDA!” anonsuyla bir görsel paylaşmayı da ihmal etmedi.

Üstelik, sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de gösterime girecek filmin detayları için şimdilik beklemede kalmakta fayda var.

Metallica Türkiye – Cinemaximum özel etkinliği olacak filmin biletleri ve etkinlik detayları çok yakında duyurulacak.