Etiyopya asıllı Belçikalı şarkıcı, söz ve şarkı yazarı Meskerem Mees ile henüz tanışmadıysanız şimdi tam sırası.

İlk şarkısı “Joe” ve eşlik eden müzik videosu ile birlikte Meskerem Mees’e hemen şimdi kulak verebilirsiniz.

Meskerem, Etiyopya kökenli 20 yaşında bir indie folk müzisyeni. Akustik gitarı ve yumuşacık, narin, etkileyici sesiyle ansızın duygularınıza dokunacak içinize işleyecek yeteneğe sahip.

Müzik çevrelerinin üzerinde birleştiği kadarıyla da Nina Simone’nin ruhu ile Joni Mitchell, Laura Marling ve Jade Bird’in adımlarını hissettiren bir müzik rengini taşıyor.

Hani bir bakıma Tracy Chapman’ı ve son yıllardaki bir başka isim olarak da Ayo’yu ilk duyduğumuz andaki hissiyat gelebiliyor akla.

Avrupa’daki yerel mekanlarda, viyolonselci arkadaşı Febe ile dinleyici karşısına çıktıktan sonra, nihayet müziğini resmi olarak kaydedip yayımlamak için harekete geçti ve ilk şarkısı “Joe” ile potansiyelinden söz etmemizi sağladı.

Sade anlatımıyla örtüşen akılda kalıcı melodisi sayesinde sımsıcak kucaklayan şarkısı ve yorumculuğundaki kendine özgü çekicilik ile Meskerem, henüz ilk şarkısıyla hakkında birkaç kelam ettirecek ve gelecek üretimlerinin yolunu gözletecek bir tılsım sunuyor.

Meskerem, çocukken babasının plak koleksiyonuna göz atmayı sevdiğini söylerken diğer sanatçılardan, aynı zamanda da günlük yaşamdan ilham aldığını belirtiyor.

Meskerem Mees ilk şarkısı “Joe” ve Merel Matthys’in yönettiği müzik videosuyla huzurlarınızda.

Kapak Fotoğrafı: Patrick Blomme