Melike Şahin’in ”Öpmem Lazım” Teklisinin Baker Aaron Remix Versiyonu Yayında

Melike Şahin’in “Öpmem Lazım” şarkısını, organik sesler ve enstrümanlar kullanarak afro beat tarzında yeniden yorumlayan İstanbullu bir multi-enstrümantalist müzisyen ve yapımcı Baker Aaron, şarkının daha hareketli ve dans edilebilir bir versiyonunu yarattı.

Parçanın orijinalindeki ritimlere ve Melike Şahin’in güçlü vokaline sadık kalınarak, yaz aylarının ruhuna uygun bir yorum katan “Öpmem Lazım (Baker Aaron Remix)”, 22 Temmuz’da Gülbaba Records etiketiyle dijital müzik platformlarındaki yerini aldı.

Parçanın orijinalinde Melike Şahin’in vokal fikri ve kendi iç ritminin çok kuvvetli olduğunu hisseden Baker Aaron, bu öğeleri mümkün olduğunca orijinaline sadık kalarak kullanmak istemiş. Üzerinde çalışmaya başladığında ana hedefi, bir yandan bu yapıyı korumak, bir yandan da altyapı olarak tamamen farklı, daha tempolu ve dans edilebilir bir tarzda yorumlamak olmuş.

Baker Aaron bu doğrultuda, yapılan kayıtlardan sadece vokal kanallarını kullanıp parçayı yeni akorlarla armonize etmiş. Bunun yanı sıra müzisyen olabildiğince organik sesler ve enstrümanları kullanarak afrobeat stilinde yeni bir versiyon ortaya çıkarmış. Böylelikle orijinalinden çok farklı tınlayan, fakat yine de ana hatlarını da bozmadan barındıran bir versiyon dinliyoruz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish