Martin ne yaparsa yapsın, annesiyle babasının gözünde ya çok büyüktü ya da çok küçük. Peki, anne ve babasına bazen onların da birçok şeyi yapmak için çok küçük ya da çok büyük olduklarını gösterirse? Bu kitap tatlı, eğlenceli bir anlatımla, miniklerin her zaman her şeyi tek başlarına yapamayacaklarını anlamalarına yardımcı oluyor.  Martin’in maceraları Beni Yine de Sever misin? ve İşte O!’dan sonra Çok Büyüksün Çok Küçüksün ile devam ediyor. Almanca, İngilizce, İtalyanca, Çince ve Rusça dahil olmak üzere birçok dilde yayımlanan bu kitaplar, Türkçe olarak okurlarıyla buluşuyor!

Yazan: Catherine Leblanc

Resimleyen: Ève Tharlet 

Çeviren: Çiğdem Şehsuvaroğlu

Yaş aralığı: 3 yaş ve üzeri

Sayfa sayısı: 28 sayfa – Sert kapak

Catherine Leblanc: Edebiyat hayatına şiir, öykü ve roman yazarak başladı. 1999 yılında aldığı ‘Gençlik Şiiri ödülü’ gençlik edebiyatını fark etmesini sağladı ve görsel metin ile kısa yazım teknikleri arasındaki ilişkiyi keşfetme arzusu uyandırdı. Kitaplarında kendini ifade etme, ilişkiler, ayrılıklar, hayattaki geçiş dönemleri gibi ana konuları işleyen Leblanc, Fransa’nın Loire bölgesinde bulunan Angers’de yaşıyor. 

Ève Tharlet: Fransa’da doğdu fakat Strasburg’a geri dönmeden önce,  çocukluğunun büyük bir bölümünü Almanya’da geçirdi. Çok popüler olan Davy serisinin de bulunduğu birçok çocuk kitabının çizimlerini yaptı. Sanatı, gerek çocuklar gerek yetişkinler tarafından dünya çapında takdir gördü. Halen Fransa’nın Priziac kasabasında yaşıyor. 

Çiğdem Şehsuvaroğlu:1968 İstanbul doğumlu. 2013 yılına kadar turizm sektöründe çalıştı. O günden beri, çok sevdiği seyahat etme imkanını da sunan, yurt dışı kongre ve konferans organizasyonlarında freelance olarak çalışıyor. 2016 yılından bu yana çocuk kitapları çevirileri yapıyor. 

MEAV Yayıncılık- www.meav.com.tr – instagram.com/meavyayincilik – facebook.com/meavyayincilik