Blues rock sahnesinin en mühim topluluklarından Lynyrd Skynyrd, kariyerlerinin zirvesindeyken talihsiz bir uçak kazası sonucu büyük bir travma yaşamıştı.

20 Ekim 1977 günü topluluğun “Street Survivors” albümünün piyasaya çıkmasından sadece 3 gün sonra konser için Louisiana’ya uçtukları uçak McComb, Mississippi yakınlarına düşecekti.

İşte bu kazayla ilgili detayları beyaz perdeye taşıyacak “Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash” isimli film 30 Haziran’da izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Yapım, topluluğun kurucusu ve lideri Ronnie Van Zant’ın hayatını kaybettiği uçak kazasından kurtulan eski Lynyrd Skynyrd davulcusu Artimus Pyle’nin gözünden bu talihsiz uçuş hakkındaki hikâyeyi yeniden yaratıyor.

Kaza sonrası kazazedelere yardımcı olmak için çaba sarf eden Pyle’yi Ian Shultis canlandırıyor.

Ronnie Van Zant ve grubun diğer elemanları Steve Gaines ve Cassie Gaines ile birlikte uçağın pilotu da dahil olmak 6 kişinin ölümüne neden olan uçak kazasının beyaz perdeye aktaracağı projede Pyle danışman olarak görev yamasının yanı sıra filmin orijinal müziklerine de katkıda bulunuyor.

Filmin müzikleriyle ilgili davaların yaşandığı bir süreç yaşanmış ve grup müziklerinin filmde kullanılmasına izin vermeyi reddettmişti.

Artimus Pyle “Bu filmin hikayesi, benim hikayem, sadece uçak kazası ile değil, aynı zamanda bir kardeş gibi sevdiğim ve bugün hala özlediğim Ronnie Van Zant ile olan kişisel ilişkimle de ilgili” sözleriyle duygularını ifade ediyor.

DVD, Blu-ray sürümlerine ek olarak, filmin resmi müziği de 30 Haziran’da çıkacak.

Filmin fragmanına hemen aşağıda göz atabilirsiniz.