“Little Richard: I Am Everything” Belgeselinden Fragman Paylaşıldı

Magnolia Pictures, “Little Richard: I Am Everything” belgeselinin, 11 Nisan’daki bir gecelik özel sinema gösterimlerinin ardından 21 Nisan’da ek sinemalar ve dijital olarak gösterime gireceğini duyurdu.

CNN Films ve HBO Max için Bungalow Media + Entertainment tarafından, Rolling Stone Films ile birlikte hazırlanan, yönetmen Lisa Cortés’in Sundance açılış gecesi belgeseli “Little Richard: I Am Everything”, rock n’ roll’un Siyahi queer kökenlerinin öyküsünü anlatırken, mucidi yaratıcı Richard Penniman’ı ortaya çıkarmak için Amerikan pop müziğinin beyaza boyalı genel kurallarını havaya uçuruyor.

Film, bizi Richard’ın karmaşık iç dünyasına götüren zengin bir arşiv ve performans görüntüleri aracılığıyla, ikonun hayat hikayesini tüm geçişleri ve çelişkileriyle birlikte ortaya çıkarıyor.

Ailesi ve müzisyenlerle yapılan röportajlarda film, Richard’ın nihai kendini ifade için nasıl bir sanat formu yarattığını, ancak dünyaya verdiklerini asla kendine veremediğini ortaya koyuyor.

Lisa Cortés’in yönettiği “Little Richard: I Am Everything”in yapımcılığını Robert Friedman, Cortés, Liz Yale Marsh ve Caryn Capotosto, Yürütücü Yapımcılığını Dee Rees üstleniyor.

tr_TRTurkish