COVID-19 salgını sırasında artan yüz maskesi takma ihtiyacının ardından LG özgürce nefes almaya olanak tanıyan, teknolojik olarak gelişmiş, takması kolay ve yeniden kullanılabilir bir maske versiyonu yarattı. LG Puricare giyilebilir hava temizleyici olarak adlandırılan tasarımın tamamen beyaz formu ürünün temiz doğasını yansıtıyor. Ürün dahili olarak, ev ürünlerinde görülen yenilikleri yüze uyacak şekilde geliştirip küçültüyor. Üstelik, çıkarıldığında UV-LED ışıklarla zararlı mikropları öldüren bir çantayla birlikte sahip olunabiliyor.

LG aims to solve the biggest problem of masks - your ability to breathe freely

Maskenin yanlarına yerleştirilmiş iki yüksek performanslı filtre, maskenin içinin sürekli temiz havayla beslemesini sağlıyor. Patentli solunum sensörleri, kullanıcının nefes döngüsünü ve hacmini algılayarak nefes almayı zahmetsiz hale getirmek için ikili fanı buna göre ayarlıyor.

LG aims to solve the biggest problem of masks - your ability to breathe freely

Tamamen beyaz tasarımı, kapsamlı yüz şekli analizine dayanaraj ergonomik olarak şekillendirilmiştir. Bu durum burun ve çene etrafındaki hava sızıntısını en aza indirmek için tam oturmasını ve saatlerce giyilmesini sağlar. Görünüşte ağır gibi görünen maske, yüksek veya düşük performansta kullanıma bağlı olarak iki ila sekiz saat arasında değişen güce sahip çok hafif bir 820mAh bataryayla çalışıyor.

Maskenin hijyenini sağlamak için bir çantası var. Zararlı mikropları öldüren UV-LED ışıklarla donatılmış kılıf maskenin şarj edilmesine yardımcı olmanın yanı sıra, filtrelerin değiştirilmesi gerektiğinde kullanıcılara hatırlatmak için bir uygulamaya bildirim gönderebiliyor. Tüm bileşenler değiştirilebilir ve geri dönüştürülebilir.

LG Puricare giyilebilir hava temizleyici, pandemi döneminde yeniden biçimlendirilen IFA 2020’deki sanal sergilerinin bir parçası olarak gösterilecek.

LG aims to solve the biggest problem of masks - your ability to breathe freely
tüm fotoğraflar: LG

designboom.com