Lana Del Rey Yeni Albüm İçin Dinleyiciyi Fazla Bekletmiyor

Lana Del Rey “Blue Banisters” isimli yeni albümünü 4 Temmuz’da yayımlayacağını duyurdu.

Del Rey’in bugüne kadarki sekizinci stüdyo albümü olacak “Blue Banister”, henüz dumanı üzerindeki bir önceki albüm “Chemtrails over the Country Club”ın yayımlanmasından dört aydan biraz daha kısa bir süre sonra çıkacak.

Daha önce, Chemtrails’in devamı niteliğindeki ve isminin Rock Candy Sweet olacağı albümün 1 Haziran’da yayımlanacağını duyurulmuştu. O paylaşımda kapak görselinde yer alan Del Rey’in görseli, yeni duyurulan Blue Banisters için kullanılanla aynı olduğundan, albümün adının değiştirilmiş ve çıkış tarihinin bir ay ileriye itildiği izlenimini veriyor.

Tıpkı bir önceki albüm “Norman Fucking Rockwell” olduğu gibi Jack Antonoff iş birliği ve ortak yapımcılığında kaydedilen “Chemtrails over the Country Club”, geçen Mart ayında dinleyiciyle buluşmuştu.

On bir şarkının yer aldığı albüm, çıkış şarkıları “Let Me Love You Like a Woman” ve “Chemtrails Over the Country Club” ile birlikte Zella Day ve Weyes Blood’ın eşlik ettiği 1970 tarihli bir Joni Mitchell şarkısı olan “For Free” yorumunu da içeriyor. 

Del Rey, Salı gecesi sosyal medya gönderisinde yeni albümün çıkış tarihini ve kapak görselini paylaşmıştı.

https://twitter.com/LanaDelRey/status/1387252158488211459?s=20
tr_TRTurkish